„Jak se ti proti mně hrálo,“ zněl jeden z dotazů z publika. Patronem projektu je totiž další reprezentant David Zima. Současný hráč Turína, bývalá opora Slavie a odchovanec olomoucké Sigmy se dočkal odpovědi, kterou chtěl slyšet. „Hráli jsme proti sobě jednou a derby jsme prohráli,“ pokrčil Hložek rameny.

Účastníky fotbalové školy zajímaly třeba také zápasy proti slavným soupeřům, nedávno se Hložek na hřišti potkal i se svým idolem – Cristianem Ronaldem. Co myslíte, řekl si u něj o dres?

„Nejblíže k tomu měl Tomáš Souček. Během zápasu se domluvili na výměně a prý mu Ronaldo řekl, ať na něj počká v tunelu. Tomáš čekal asi deset minut, pak to vzdal. Asi ho štvalo, že nedal gól,“ usmívala se 19letá posila Leverkusenu.

Adam Hložek poté ochotně rozdával autogramy a selfíčka, na místo jej v novém černém mercedesu doprovázel i jeho otec.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Nabitý program fotbalové školy

Olomouckou fotbalovou školu navštívili hlavně díky vazbám jednoho ze zakladatelů projektu Edvarda Peče na agenturu International Sport Management Pavla Pasky, která Hložka zastupuje. Stejně tak Davida Zimu, jehož besedy se děti dočkají v pondělí večer.

O své zkušenosti se během týdne podělí také Zdeněk Zlámal či hokejista Jan Káňa. To je ale jen malý zlomek z bohatého programu již 12. ročníku Olomoucké fotbalové školy, které se účastní stovka dětí v rozmezí sedmi a čtrnácti let.

Ty se každoročně těší kromě tréninkových jednotek hlavně na zážitkový týden plný doprovodných aktivit. Rafting, aquapark, lanový park, adventure golf, bowling, kino, PlayStation ale taky třeba angličtina. Nabitější týden si těžko lze vůbec představit.

„Hlavní myšlenkou bylo prožít týden jako fotbalový reprezentant, protože když národní tým hrál v Olomouci, bydleli hráči ve stejném hotelu, využívali de facto stejný areál. Postupem času jsme program vyšperkovali tak, aby se projekt stal nejmodernějším svého druhu v republice,“ přiblížil Evdard Peč.

Ptáte se, na kolik vás tahle taškařice pro malé fotbalisty vyjde? Nachystejte si 8490 korun za sedm dní na jedno dítě.

„Letošní rok byl opravdu náročný. Každoročně nás podporovala spousta partnerů, ale v téhle době, kdy se vše zdražuje, je to mnohem těžší,“ přiznal Peč.

„Jsme strašně rádi za to, že jsme některé partnery udrželi. Bohužel spousta z nich skončila. Na druhou stranu jsme získali nové. Chtěl bych moc poděkovat našemu novému generálnímu partnerovi, který nám umožnil, že v projektu můžeme pokračovat,“ uzavřel zakladatel Olomoucké fotbalové školy.

Martin Hudec
V Sigmě jsem byl jako mladý hráč rád za šanci, nyní podnikám, říká Martin Hudec