Kteří lidé se podílejí na vedení oddílu a mužstva?

Sedmičlenný výbor oddílu vede předseda Vladimír Ošťádal a dále v něm pracují místopředseda Miroslav Pina, tajemník Vlastimil Michlíček, já vykonávám i funkci pokladníka a zbývajícími členy výboru jsou Marek Pavelka, René Ponížil a Jaroslav Kroupa. U mužstva mně vypomáhá René Pospíšil jako vedoucí mužstva.

Co se vám na podzim od vašich svěřenců líbilo a co byste naopak raději neviděl?

V posledních letech jsme obvykle končili podzim mezi nejvíce ohroženými týmy sestupem, ale tentokrát můžeme bilancovat s lepšími pocity. Ve většině podzimních zápasů jsme hráli atraktivní fotbal. Vydařily se nám zejména zápasy s Hanou v Prostějově, derby ve Vrchoslavicích a doma utkání předehrávaného patnáctého jarního kola s Radslavicemi, když jsme přehráli soupeře bojovností a chytrostí. Naopak jsem nebyl spokojen s našimi výkony a výsledky v Pivíně, doma s Mostkovicemi, s domácí remízou s Hustopečemi a ani s nejtěsnější prohrou už ve druhém kole soutěže v Radslavicích, kde jsme hráli osmdesát minut na polovině soupeře a z náhlého protiútoku jsme inkasovali gól.

Jak si vedli na podzim na hřištích jednotlivci?

Přínosem pro mužstvo byl letní návrat Jiřího Přidala z hostování v Chropyni. Herně se dařilo záložní řadě složené z mladých hráčů, jsou to Šteflovič, Přidal, Mariánek a Přikryl. Základními kameny v obraně byli Fialka a Miroslav Lakomý, zabydlují se zde příchozí mladí fotbalisté z našeho dorostu, Hájek na pravé straně obrany a po zranění Krále na postu předstopera Letocha. Po zklidnění byl v útoku mužstvu velmi prospěšný Oulehla a také Musil.

Dojde před jarem ve složení mužstva k nějakým změnám?

Odejít by neměl nikdo, posilou by měl být Tomáš Přidal. Také se v létě vrátil z Chropyně, ale nutná operace kolena mu podzimní starty znemožnila. V průběhu zimní přípravy budeme zkoušet naše dorostence Horáka, Bartoně a brankáře Matouška.

Náplň zimní přípravy máte jistě promyšlenou.

Zúčastníme se únorového zimního turnaje v Mozkovicích, budou tam hrát ještě Borovice, Mozkovice B, Bohdalice, Pivín a dorost Vyškova. V březnu sehrajeme přípravné zápasy s Ivanovicemi na Hané a Pačlavicemi. V polovině března budeme na zimním soustředění, zřejmě opět ve Starém Hrozenkově. V průběhu zimní přípravy se budeme zaměřovat zejména na zvyšování fyzické kondice a v jejím závěru na herní projev týmu.

Kteří hráči budou na jaře oblékat nezamyslické dresy?

Budou to brankář Tomáš Buriánek a dále David Hájek, Miroslav Lakomý, Michal Lakomý, Zdeněk Letocha, Vladimír Fialka, Martin Přikryl, Tomáš Mariánek, Jiří Přidal, Filip Šteflovič, Kamil Oulehla, Miroslav Musil, Lukáš Král, Tomáš Přidal, Lukáš Horák, Arnošt Matoušek mladší, Zdeněk Moravec, Marek Pavelka a možná i další hráči.

S jakým fotbalovým jarem byste byl spokojen?

Budeme chtít dohrávat soutěž v klidu a případně pokukovat po možném posunu ještě poněkud do vyšších pater tabulky. Přáním celého realizačního týmu i členů oddílového výboru je zvýšení účasti hráčů na tréninkových jednotkách, doposud byla velmi slabá. Je to jediná překážka na cestě k zlepšování výkonnosti i výsledků, protože momentální herní potenciál fotbalistů v Nezamyslicích je značný.

VLASTIMIL KADLEC