Hosté očekávali boj plný tvrdých zákroků a nemýlili se. Pivín od začátku pořádně přitvrdil, až se jiskřilo. Hosté však už ve druhé minutě vsítili branku, když Cibulec přihrál volnému Kolkopovi a ten obstřelil ležícího brankáře Procházku.

O šest minut později utekl po pravém křídle Popelka a poslal centr do pivínského vápna. Zadáci domácích však míč odkopli k volnému Levinskému, jehož střela těsně minula Procházkovu svatyni.

Hráči Pivína se dostali do nadějné šance v 15. minutě, ale proti Slamencově trestňáku se postavila tyč Pastyříkovy branky.

Prostějovští Hanáci neustávali ve svém tlaku a v 35. minutě už vedli 2:0. Po fatální chybě strážce domácí svatyně se míč dostal přímo k Levinskému, který poslal do sóla Cibulce a hrotový útočník z nelehké pozice překonal Procházku.

Ve druhém poločase domácí přidali a také nešetřili tvrdými zákroky, takže co chvíli ležel hráč Hané na trávníku k velké nelibosti místních fans. Hosté se však nenechali zaskočit, takže hlavní arbitr musel sáhnout i pro žluté karty.

V 57. minutě mohli domácí kontrovat, ale střelu Spisara pozorný Pastyřík zneškodnil. V 83. minutě byli domácí po několika zahrávaných rozích blízko snížení, ale hlavička Filky šla nad Pastyříkovu branku.

Do konce zápasu už hosté Pivín do žádné šance nepustili a značně okopaní opouštěli bojiště se třemi body v kapse. A jelikož borci z Lipové pouze remizovali v Želatovicích, posunuli se na druhé místo o bod za vedoucí Horní Moštěnici.

„Hrajeme v poslední době mizerně a chybí nám fotbalovost,“ hněval se po zápase domácí kouč Viktor Švéda.

„Věděli jsme, že nás nebude čekat lehký zápas a to se potvrdilo. Naštěstí jsme brzy vedli a to nám dodalo klid. Ve druhém poločase se hrál tvrdý bojovný fotbal, který je pro mužstvo Pivína typický a nám se podařilo výsledek z první půle udržet,“ zhodnotil utkání Daniel Kolář, kouč Hané.

Sokol Pivín – TJ Haná Prostějov 0:2 (0:2)

Branky: 2. Kolkop, 35. Cibulec. Rozhodčí: Rýpar – Odstrčil, Majer. ŽK: Švéda, Tydlačka – Studený, Strouhal. Diváků: 100.

Sokol Pivín: Procházka – Nakládal, Zbožínek (55. Žondra), Filka, Švéda R. (75. Bartoník) – Tydlačka, Glouzar, Novák, Vrba – Slamenec, Spisar (75. Švéda K.). Trenér: Viktor Švéda.

TJ Haná Prostějov: Pastyřík – Zbožínek, Studený, Zbořil, Kolář M. – Popelka, Kolkop, Bartoš, Strouhal (75. Doležal) – Cibulec, Levinský (83. Husařík). Trenér: Daniel Kolář.