V zápase vázla kombinace a dlouhé nebo naopak větrem srážené centry nenacházely své adresáty. Domácí se ihned v první pětiminutovce dostali do dvou šancí, ale rychlá reakce gólmana Lošťáka obě situace vyřešila.

Hanáci zahrozili poprvé v 10. minutě, ale střelu Konečného srazil domácí bek na roh. Ve 27. minutě poslal domácí Dalibor Zich prudkou střelu, která však pouze lízla tyč hostující branky. O šest minut později napálil z trestného kopu hostující Konečný na branku Rady, avšak ten si se střelou poradil.

Také ve druhém poločase to v Radslavicích foukalo jak na Sibiři a kvalita hry notně vázla. Domácí chtěli udržet bod, a proto přidali na tvrdosti. Hostujícího Zbožínka dokonce zdravotníci odnášeli na nosítkách, ale záložník Hané zápas obětavě dohrál.

V 80. minutě chtěl hostující Mašík dlouhým centrem překvapit domácího gólmana Radu, ten však s pomocí břevna míč chytil. Ještě v 86. minutě pronikl hostující Světlík po levé straně, ale nedokázal trefit odkrytou branku. Domácí poté nerozhodný výsledek udrželi, a tak Hanáci odjížděli z větrných Radslavic pouze s bodem.

„Byl to bojovný zápas a z naší strany dobrý v první půli. Soupeř byl lepší, ale bod je pro nás výborný. Utkání ovlivnil silný vítr,“ shrnul domácí kouč Jiří Suchánek.

„Kromě prvních pěti minut zápasu, kdy na nás domácí doslova vletěli a vytvořili si dvě dobré příležitosti, jsme odehráli průměrný zápas, který také z důvodu velkého větru a přehnané tvrdosti domácích skončil nerozhodně. I když jsme zejména druhý poločas byli lepší a vytvořili si několik šancí, branka soupeře pro nás byla zakletá,“ konstatoval Daniel Kolář, trenér Hané Prostějov.

OLDŘICH LOŠŤÁK

Sokol Radslavice – TJ Haná Prostějov 0:0

Rozhodčí: Reich – Krpec, Pospíšil. ŽK: Matyáš, Navrátil J. Diváků: 80.
TJ Haná Prostějov: Lošťák – Jančiar, Šindler, Kolář M., Chum – Krupička, Zbožínek, Bartoš, Zachar (62. Světlík) – Konečný, Mašík. Trenér: Daniel Kolář.

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku