Utkání neslo všechny aspekty úvodních kol, tedy nesehranost obou týmů, nepřesné přihrávky, hodně faulů, a to po celý první poločas. Je také pravda, že sestava Hané byla velice osekaná v důsledku pracovního a jiného zaneprázdnění.

Přesto první šanci měli domácí již v 7. minutě, ale Popelkův centr nedokázal v těžké pozici poslat Lošťák do branky. Hosté se do první pořádné šance dostali až ve 27. minutě, kdy se Krátký uvolnil ve vápně domácích, ale při pokusu o střelbu byl obránci od míče odstaven.

Ve 29. minutě polekal prudkou střelou hostujícího gólmana Radu Mašík, ale míči chyběly centimetry.

Do druhého poločasu šli domácí zdravě nabuzeni a chtěli co nejdříve strhnout vítězství na svou stranu, avšak první střela šla z kopačky hostujícího Čtvrtníčka lehce nad Pastyříkovu branku.

Ve 49. minutě to byli domácí, kteří byli velmi blízko vedení. Strouhal poslal delší centr na roh velkého vápna Radslavic, ale Krupičkovu ostrou střelu do šibenice vyrazil gólman Rada na roh.

Stejný hráč domácích vylekal Radu o pět minut později, když dlouhým centrem ze čtyřiceti metrů poslal couvajícího brankáře až na čáru, kde s obtížemi vyrážel míč na roh. Do třetice nevyšla šance domácímu Krupičkovi v minutě šedesáté, když svojí dělovkou pouze rozezvučel břevno.

Hosté se dostali do ojedinělé šance v 70. minutě, ale Zich měl nabito slepými patrony a přestřelil. O dvě minuty později však Zich jásal a společně s ním celá ekipa hostí, která přifrčela s hráči autobusem. Tento nejaktivnější hráč hostí se dostal k míči po domácí chybě a nadvakrát překonal gólmana Pastyříka.

Hostům vydrželo vedení pouze sedm minut, protože míč po ose Chum, Zbožínek, Lošťák se dostal k volnému Strouhalovi a ten nezaváhal. Po kličce gólmanovi vyrovnal na 1:1.

V 81. minutě pálil domácí Mašík z dálky nad a v 85. minutě se nešťastně v souboji zranil Popelka (zlomený nos) a domácí dohrávali v deseti. Remízu prostějovské Hané zachránil gólman Pastyřík, který v nastaveném čase vychytal akrobatickým skokem sólo Zajíce.

„Odehráli jsme podprůměrný zápas s průměrným soupeřem a bohužel jsme se řádně nevyrovnali s absencemi v sestavě,“ hněval se po zápase trenér Hané Daniel Kolář, který musel čtvrt hodiny před koncem zápasu sám do hry, když vystřídal Zachara.

„Posledních deset minut se hrál otevřený fotbal nahoru dolů a utkání mohlo skončit jakýmkoliv výsledkem,“ doplnil.

„Při troše štěstí jsme si mohli odvézt body tři. Bylo to vyrovnané utkání dvou nerozehraných mančaftů. Druhá polovina už ale byla o fotbale,“ přemítal jeho protějšek Jiří Suchánek, kouč Radslavic.

TJ Haná Prostějov – Sokol Radslavice 1:1 (0:0)

Branky: 79. Strouhal – 72. Zich. Rozhodčí: Tomášek – Křepský, Reich. ŽK: Čtvrtníček, Herzog, Samohýl ®. Diváků: 50

TJ Haná Prostějov: Pastyřík – Zachar (76. Kolář D.), Kolář M., Zbožínek, Chum – Strouhal, Mašík, Krupička, Vyskočil (60. Masný) – Lošťák, Popelka. Hrající trenér: Daniel Kolář.

Sokol Radslavice: Rada – Navrátil M., Herzog, Navrátil J. (83. Tihelka), Dolák – Matyáš, Čtvrtníček, Samohýl, Lukáš – Zich, Krátký (89. Zajíc). Trenér: Jiří Suchánek.