Na upravený trávník vyběhli v téměř v kompletní sestavě a po úvodní oťukávací pětiminutovce v 7. minutě skórovali. Cibulec ideálně přihrál Konečnému, ale jeho první střelu gólman Kundrát vyrazil. Hanácký kanonýr se míče opět zmocnil, obešel obránce a střelou k tyči nedal moštěnickému gólmanovi šanci – 0:1.

O šest minut později zasprintoval hostující Krupička po křídle a poslal míč volnému Cibulcovi, který z první pálil vedle. Také střela z trestného kopu zahrávaného hostujícím Kolkopem skončila ve 21. minutě těsně nad. Domácí hráči se dostali do šance o dvě mnuty později, ale reklamní střela Nikoléna z dálky neměla patřičný důraz.

To příležitost na vyrovnání přišla pro domácí ve 45. minutě. Útočník Suchánek využil uklouznutí obránce Zbořila, vypíchl mu míč a sám se řítil na gólmana Lošťáka. Ten si ale mazácky počkal, kam domácí útočník zamíří, a v pádu míč zneškodnil.

Ve druhém poločase došlo po střele Nikoléna ke střetu brankáře Lošťáka s tyčí, ale ten po krátkém ošetření pokračoval v boji a v 52. minutě vyboxovával tvrdou střelu domácího Fabiánka. Ještě v 69. minutě se dostal do šance Chum, po skrumáži v obraně ale jeho střelu zadáci Moštěnic vytěsnili na roh. Ten zahrával Krupička, našel ideálně postaveného Martina Koláře, ten hlavou mířil těsně nad.

Rozuzlení zápasu přišlo v 84. minutě. Hostující Zbožínek přihrál z hloubi pole na křídlo Bartošovi a ten míč vrátil do vápna Mašíkovi. Hanácký záložník se s ním nemazlil a ostrou střelou rozvlnil síť za zády Kundráta – 0:2.

Domácí se už nezmohli na žádný odpor, a tak Hanáci odjeli se třemi cennými body. „Výkony z venku nedokážeme doma potvrdit. Necháváme soupeři hodně prostoru a neproměňujeme šance,“ hněval se po zápase domácí trenér Jan Diviš.

„Z dnešního výsledku a také výkonu mám radost. Splnili jsme pokyny, které jsme si řekli před začátkem zápasu a díky našemu koncentrovanému výkonu si z horké půdy v Moštěnici zaslouženě odvážíme tři body,“ zhodnotil utkání trenér Hané Daniel Kolář.

Příští sobotu, 1. října v 15.30 hodin hostí Hanáci na hřišti Za Místním nádražím ambiciózní tým Vrchoslavic. (ol)

TJ Sokol Horní Moštěnice – TJ Haná Prostějov 0:2 (0:1)

Branky: 7.Konečný, 84.Mašík. Rozhodčí: Kašpárek – Balún, Knop. ŽK: Bednář M. – Chum. Diváků: 100.
TJ Sokol Horní Moštěnice: Kundrát – Tobolík, Bajcar (87. Matyáš), Kovář, Fabián – Bednář M., Prachniar, Nikolén, Fikr – Suchánek (70. Karas), Bednář J.(70. Zývala). Trenér: Jan Diviš.
TJ Haná Prostějov: Lošťák – Světlík, Zbořil, Kolář M., Chum – Strouhal (65. Bartoš), Kolkop, Mašík, Krupička – Cibulec (78. Zbožínek), Konečný (90. Šín). Trenér: Daniel Kolář.