Hosté se nejprve ujali vedení po akci Krupičky a zakončení Zatloukala - 0:1. Radost hráčů Hané však trvala pouhých šest minut. Domácí Nemrava zpracoval odražený míč, střelou k tyči překvapil hostujícího brankáře Maráka a srovnal na 1:1. Celý zbytek zápasu se oba celky snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale po devadesáti minutách svítil na ukazateli nerozhodný výsledek.

Následovala střelba pokutových kopů a v té byli už popáté v sezóně úspěšní Hanáci. A tak i v Prostějově, kde na penalty vyhráli na podzim domácí, tak i v Tovačově byli zelenobílí úspěšnější. Za Hanou se mezi úspěšné střelce zapsali Kaprál, Světlík, Krupička a Čermák. Střelcům Tovačova brankář Marák dvě penalty chytil a jedna šla vysoko nad branku.

V tabulce po šestnácti odehraných kolech mají Hanáci úctyhodných osmadvacet bodů. Příští zápas odehrají hráči Hané v sobotu 14. dubna 2018 od 15.30 hodin na umělé trávě Za Místním nádražím s regionálním rivalem z Klenovic.

TJ Sokol Tovačov - Haná Prostějov 1:2 (1:1) PK: 3:4

Branky: 28. Nemrava – 22. Zatloukal.
Rozhodčí: Vachutka – Pytlíček, Hrbáček. Hráno bez žlutých karet. Diváků: 124.
Sestava Hané Prostějov: Marák – Trnavský, Ohlídal, Čermák, Světlík – Strouhal (76. Jančiar), Krupička, Kaprál, Ondráček (83. Jiří Novák) – Zatloukal, Petržela (70. Jakub Novák). Trenér: Daniel Kolář. (zv, ol)