Zimu tráví svěřenci Daniela Koláře, který je zároveň i předsedou klubu, na druhém místě. Za Horní Moštěnicí zaostávají Hanáci pouze o skóre.

I když, nebýt několika domácích ztrát, mohl menší z prostějovských městských klubů být v čele I. B třídy, skupina A.

„Určitě to mohlo být o trošku lepší, ale i tak je to pro nás velký úspěch. Naším cílem je vždy hrát na špici soutěže. Je pravda, že během podzimu jsme zbytečně ztratili několik bodů. Třeba v domácím utkání s Nezamyslicemi. Mě ale nejvíc mrzí porážka v Býškovicích – Horním Újezdě,“ vzpomněl Kolář na debakl 4:0. „Víc než ten výsledek mě mrzel náš přístup,“ podotkl.

Spokojený byl naopak kouč zejména po zápasech ve Všechovicích, kde jeho tým vyhrál rovněž 4:0.

„Dobrý výkon jsme podali v Horní Moštěnici, kde jsme remizovali 2:2,“ podotkl. Přípravu na jaro odstartuje Haná Prostějov 6. února, sehraje během ní tři připravné utkání. Soupeře zatím zná pro dvě – Plumlov a Velký Týnec. Rozsáhlé změny v kádru se klubu vyhnuly.

„Na odchodu je Zbořil, který se vrací z hostování do Brodku. Kolkop si sehnal zahraniční angažmá. Do sestavy se naopak vrací po zranění Šindler a po pracovní stáži Trnavský,“ vypočítal Kolář.

„Ještě pracujeme na příchodu jedné zkušené posily. Ale její jméno nebudu prozrazovat, dokud vše nebude dotaženo úplně do konce,“ nechal si trochu tajemství před sezonou pro sebe.

Na jaře bude jeho tým tradičně svádět boje o postup. Jak se poučil z předchozích dvou nezdarů? „To nevíme,“ odpovídá Kolář s úsměvem. „Je to jenom sport. Každoročně je naším velkým problémem vysoká fluktuace hráčů. Někteří pracují v Praze, někteří mají zase tak náročná zaměstnání, že všechny zápasy nestíhají. Prakticky do každého utkání jdeme v jiné sestavě,“ přemítal kouč.

1.SK to přeji, mají ambice

Boje o I. A třídu se ale rozhodně nevzdává.

„Myslím, že už bychom si to zasloužili. Byl to pro nás krok dál, nová motivace jak pro hráče áčka, tak pro mládež. Teď už nám dorostla do kategorie starších žáků a doufám, že se jednou dočkáme prvních mladých kluků v dospělé kategorii. I proto bychom chtěli postoupit,“ vysvětlil Kolář s tím, že jeho velké díky míří k dalším trenérům v klubu – Pavlu Ociepkovi a Tomáši Páleníkovi.

„Jejich práce je absolutně nezištná a pro klub odvádí skutečně hodně,“ sdělil trenér a předseda fotbalové Hané Prostějov.

Ten se pro Prostějovský deník vyjádřil i k posledním událostem v prostějovské kopané.

„Já to velice vítám. Tradičnímu klubu 1. SK to přeji. Rodí se tu tým, který má takové ambice, jaké my jsme nikdy neměli. Jsem rád, že se to podařilo,“ řekl Kolář.