„Pro nás to byl důležitý zápas, protože jsme už potřebovali bodovat. Bral bych víceméně jakýkoliv bodový zisk, protože by to mohlo mužstvo nastartovat a dodat mu sebevědomí do dalších zápasů. Navíc jsme byli konečně prakticky v nejsilnější sestavě a taky to bylo cítit hned od začátku utkání," svěřil se trenér Kralic Ivo Gottwald.

Skóre se měnilo hned ve třetí minutě utkání, kdy Kraličtí vyhráli souboj na polovině a Neoral poslal do úniku Kováče, jenž neměl s vynaloženou šancí problém. Na konci poločasu ještě nastřelil Kováč tyč a Martinka uklidil míč do branky.

„Zápas jsme víceméně do poločasu kontrolovali a do šatny jsme šli s velice nadějným výsledkem 2:0," těšilo Gottwalda.

Po přestávce chtěli Holičtí ještě zápas zdramatizovat, efekt to mělo ale opačný. Z protiútoku získaly Kralice roh, ze kterého poté vstřelil třetí branku Nečas.

Holice už pak korigovala brankou z penalty.

„Rozhodly individuální chyby. Celý zápas byl poznamenaný hned první brankou ze začátku utkání po naší chybě. Do druhé polovině jsme vstoupili aktivně, ale soupeř využil další naší chyby. Bojovali jsme až do konce, ale soupeř svou zkušeností a vyzrálostí vyhrál zaslouženě," viděl zápas holický trenér Petr Mrázek.

„Musím uznat, že soupeř se nevzdal, tlačil dál, ale jedna vstřelená branka byla asi jejich maximum. S konečným výsledkem 3:1 jsme naprosto spokojeni. Výhra by nám mohla pomoci, abychom v následujících zápasech bodovali co nejvíce a dostali se konečně tam, kam podle mého názoru patříme," řekl Ivo Gottwald.

1. HFK Olomouc B – Kralice 1:3 (0:2)

Branky: 68. z pen. Vodička – 3. Kováč, 45. Martinka, 51. Nečas. Rozhodčí: Křepský – Konečný, Hodaň. ŽK: Drmola – Horváth, Valenta. Diváků: 65.

1. HFK Olomouc B: Kubica – Havlas, Sázel, Lošťák, Drmola (66. Stoklasa) – Bradáč, Svoboda, Wolf (56. Tilkeridis), Vodička, Kipritidis – Pírek (80. Vinter). Trenér: Petr Mrázek.

FC Kralice na Hané: Krejčí – Novotný, Dočkal (62. Vincourek), Prokop, Martinka –Dostál, Neoral, Nečas, Horváth (85. Troneček), Cibulka, Kováč. Trenér: Ivo Gottwald.