Fotbalisté Nových Sadů se v na úvod jara trochu hledali, protože si připsali jen dvě remízy a jednu porážku a v tabulce se před ně dokonce probojoval jejich šumperský rival.

Sobotní výkon Hanáků však stál opravdu za to a již po necelé hodině hry svítilo na ukazateli dvojciferné číslo v kolonce vstřelených branek domácího mužstva.

„Bylo důležité, že jsme dali brzo branky. Soupeř chtěl pořád hrát a my jsme toho využívali. Kromě deseti gólů jsme si vytvořili i spoustu vyložených šancí. Zaplať pánbůh za to, že jsme se chytili střelecky," oddechl si trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Nevídanou kanonádu odstartoval už v páté minutě Tomáš Režný, který nadvakrát překonal brankáře Poláka.

Zdroj: KFS Olomouc

Druhý gól pak novosadský útočník dával do prázdné branky po pěkné nahrávce Blahy. Již v 17. minutě mohl mít Režný na kontě čistý hattrick, jenže v dobré pozici minul. Třetí gól tak přidal Blaha, kterému asistoval Tomáš Kopp.

Po půlhodině hry se z čista jasna trefili i do té doby neviditelní hosté, když Vitáskův přímák šťastně a hlavně nechytatelně tečoval do sítě Jan Všianský.

O pár desítek vteřin později už ale Režný slavil první hattrick sobotního odpoledne. Poločasové skóre na 5:1 pak ještě upravil Blaha.

Pokud byla v prvním poločase klenovická obrana aspoň symbolicky přítomná na hřišti, tak do druhého poločasu už zřejmě ani nenastoupila.

Během dvanácti minut totiž padlo pět branek. David Dvorský si v úvodu druhé půle přispal asi svůj nejrychlejší hattrick kariéry (v rozmezí 46. a 57. minuty). Třígólovou sbírku zkompletoval i Jan Blaha a už v 57. minutě tak byl stav pečetěn na 10:1.

„Byla to hra kočky s myší. Hráči k zápasům přistupují špatně, dnešním dnem podal trenér demisi a mužstva se ujímám já," oznámil dosavadní vedoucí klenovického týmu Vladimír Krč. „Dnešní utkání nám ukázalo těžkou realitu. Musíme změnit přístup k tréninku. Myslím, že hráči budou chtít, protože si soutěž vykopali a určitě to nebudou chtít poslat do kytek," věří nový trenér Klenovic Vladimír Krč.

V táboře Nových Sadů poprvé během jara vládla vítězná nálada. Tým trenéra Trnečky v předchozích třech zápasech nehrál špatně, ale trápila jej koncovka. „Byla otázka času, kdy se Režný a Blaha chytnou. Doufám, že to budou v dalších zápasech jenom potvrzovat a góly dávat," řekl kouč Trnečka.

Jeho svěřenci tak v sobotu měli hodně důvodů k oslavě. A tři novosadské ostrostřelce po utkání samozřejmě neminul příspěvek do klubové kasy. „Já jsem dal čtyři góly, David Dvorský a Bláža dali hattrick, takže dneska to bude veselé," usmíval se Tomáš Režný.

FK Nové Sady – TJ Sokol Klenovice na Hané 10:1 (5:1)

Branky: 5., 12., 33. a 50. Režný, 26., 41. a 55. Blaha, 46., 52. a 57. Dvorský – 31. Všianský. Rozhodčí: Boháč – Křepský, Ehrenberger. ŽK: Rozehnal, Přikryl (Klenovice). Diváků: 120.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Vacek, Maliňák – Škoda, Dvořák – Alexa, Blaha, Dvorský – Režný. Trenér: Karel Trnečka.

Klenovice: Polák – Vitásek, Lakomý, O. Cetkovský, Liška – Pytela, R. Cetkovský, Rozehnal, Smékal – Všianský (46. Komárek), Přikryl (75. T. Cetkovský). Trenér: Petr Navrátil. Vedoucí mužstva: Vladimír Krč.