Hráči, realizační tým i fanoušci označili trojici rozhodčích za nejlepší hráče Lipové, domácí se zase zlobili za karetní netrestání zákroků na ně. Přestože hlavní sudí rozdal celkem devět žlutých karet – tři domácím a šest hostům – nesáhl přes ostré zákroky ani jednou pro červenou. Výsledkem jsou kromě tří bodů pro domácí i rozbité dveře lipovské šatny a vše bude řešit krajská komise. Hostující kapitán navíc dlouho odmítal podepsat zápis o utkání.

„Domácí potřebovali vyhrát a rozhodčí nás k ničemu nepustil. Nesmyslně přerušoval hru. Pár sudí znám již z okresního přeboru, ale takové unikum ještě nikdo nepředvedl,“ vyjádřil se s denním odstupem sekretář a vedoucí hostujícího týmu Pavel Prečan.

„Rozhodčí to utkání zkazil. Chyboval na obě strany. Hosté zápas neunesli a měli dostat dvě červené karty za skluz zezadu na kotník a úder loktem do obličeje, navíc to byly zákroky na dorostence. Připomínalo mi to zápas v Bouzově, každý nám mlátí o hlavu, že jsme hráli třetí ligu,“ podotkl domácí trenér Jaroslav Liška.

V prvním poločase se hrál ještě fotbal a úvod patřil domácím. Nejdříve vyslal Zdeněk Koudelka do zakončení Aleše Burgeta, ten však z úhlu mířil vedle bližší tyče. Ve čtrnácté minutě rozehrával přímý kop a z dvaceti metrů trefil bombou pravou tyč. Parádní robinzonádu poté předvedl lipovský Jiří Abrahám, který výtáhl Saitzovu ránu ze třiceti metrů na roh.

Burget zavěsil pod břevnoStandardka před brankou Lipové

Rozhodující gól padl hned v osmnácté minutě. Na centr zleva si do malého vápna naběhl Aleš Burget a nekompromisně napálil míč pod břevno – 1:0. Domácí se v následujících minutách mohli několikrát dostat brejků, ale vždy chyběla přesnější nahrávka.

První opravdu sporný okamžik nastal po půlhodině hry. Hostující útočník pronikal po pravé straně do vápna, nasadil jesle Petru Koudelkovi a vzápětí ho zastavil skluz dalšího z domácích obránců. Hosté se dožadovali penalty, marně. I skupinka domácích diváků sedících přímo u zákroku připustila, že šlo o faul.

Vedení mohli domácí pojistit ihned po změně stran. Nejprve hostující gólman podběhl centr Petra Koudelky a hlavičku jeho dvojčete Zdeňka vyhlavičkovali domácí na roh. O chvíli později zahrávali domácí standardku z pětadvaceti metrů. Odražený míč nacentroval zpátky do vápna Ščudla, skvěle si naběhl Josef Liška a zcela volný hlavičkoval do břevna Chlandovy brány.

Vzápětí se dvakrát do nadějné pozice dostali i hosté. Zhruba po hodině hry předvedli rychlou kombinaci na levé straně a střídající Filip Šveda jen těsně minul vzdálenější tyč. Přímý kop z poloviny hřiště pak hostující stoper Tomáš Dráb hlavou jen těsně neumístil k pravé tyči.

Hra rozkouskovaná víc než v basketuRozhodčí Petr Odlévák v debatě s hostujícím Tomášem Drábem. Na zemi leží Jaromír Pospíšil.

To už se ale rozhodčí do svých verdiktů začal stále více zamotávat. Pokud se mu to nehodilo, nevšímal si mávání asistenta, otáčel fauly, z rohů dělal odkopy a opačně, omyly na jedné straně kompenzoval verdikty na straně druhé a hru kouskoval ještě více než v basketbalu. Za odpískané fauly se ale většinou bál udělit kartu a trestal spíše protesty.

Když se v 90. minutě hnali hosté do rozhozené obrany domácích za vyrovnáním, raději rozhodčí ani nenastavoval a odpískal konec utkání.

Lipovského kouče Lišku v utkání potěšil zejména výkon obrany, která nastoupila ve stejném složení jako před týdnem v Mohelnici. „Jirka Barák je definitivně přesunut na stopera. Rok nehrál kvůli operaci kolena a postupně se zapracovává. Jsem s ním velice spokojen,“ pochvaloval si.

Skvěle podle něj zahráli i další mladí hráči. „Jejich výkon byl famózní. Lipová může být pyšná, že co dorostenec, to kvalita. Soutěž, kterou hrajeme, je daleko kvalitnější než přerovská skupina,“ upozornil Jaroslav Liška.

Nyní jeho tým odjíždí do Paseky, odkud by si přál bod. Za stěžejní v boji o záchranu ale považuje tři domácí utkání s Chválkovicemi, Příkazy a Drahlovem.

To Velký Týnec má mnohem příjemnější starosti. Jako nováček se neustále pohybuje nahoře a nyní je pátý s pětibodovou ztrátou na třetí Moravský Beroun. „Je to pro nás příjemné překvapení. Potřebujeme ale posílit a rozšířit kádr. Nyní v základu hraje i šestnáctiletý David Homola,“ připomenul Prečan.

SK Lipová – Sokol Velký Týnec 1:0 (1:0)

Branka: 18. A. Burget. Rozhodčí: Odlévák – Krobot, Ille. ŽK: Barák, Ščudla, Z. Koudelka – Lachnit, Dráb, Hejníček, Macenauer, Slováček, Pospíšil.
Lipová – J. Abrahám – Ščudla, Barák, Žilka, P. Koudelka – Barták (90. Mouka), R. Burget, Z. Koudelka (89. Pukl), Zapletal (70. Müller) – A. Burget, Josef Liška. Trenér: Jaroslav Liška.
Velký Týnec: Chlanda – Lachnit, Dráb, Svozil, Slováček – Hejníček, Saitz, Jabůrek, Homola (55. Švéda) – Macenauer, Pospíšil. Trenér: Petr Lakomý.

JIŘÍ MOŽNÝ