„Na přírodní trávě jsme letos byli teprve asi potřetí, terén byl navíc vlivem ne úplně příznivého počasí dost těžký. Hrálo se tedy spíše bojovné utkání. My jsme v prvním poločasu měli trošku výhodu v tom, že jsme hráli po větru a za stavu 2:0 dali ještě jeden šťastný gól. To ten zápas asi rozhodlo," hodnotil zápas po jeho skončení prostějovský kouč Pavel Šustr.

První půli Hanáci jednoznačně ovládli. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre z penalty odpískané po faulu na Bartolomea Jan Koudelka, o sedm minut později zdvojnásobil vedení svého týmu Martin Rolinek a devět minut před poločasovým hvizdem zvýšil už na 3:0 znovu Koudelka. Po tomto nástupu se už Slezané zvednout nedokázali a v druhém poločase už žádný další gól ani do jedné z branek nepadl.

V okresním derby nováčků krajského přeboru měly jasně navrch Čechovice (v modrém), které přejely Konici rozdílem tří branek. 4. 9. 2022
ANKETA: Nejoblíbenější fotbalový klub v okrese Prostějov? Zvolte ho!

Eskáčko tak ze sedmi zápasů přípravy zvítězilo dvakrát, když přemohlo Líšeň a právě Třinec, remizovalo s Karvinou, béčkem olomoucké Sigmy a Uničovem a prohrálo hned v prvním přípraváku s Banskou Bystricí a později i s lídrem MSFL z Kroměříže.

Dle slov Pavla Šustra pak nelze z dnešní sestavy nic vyvozovat. „Vždycky říkám, že každý týden se hráči perou o své místo v kádru. Rozhodně tedy není řečeno, že ti, kteří hráli dnes, budou hrát i příští týden. I když musím říct, že někteří si o své místo řekli," uzavřel.

1. SK Prostějov - FK Fotbal Třinec 3:0 (3:0)

Branky: 4. (pen.) a 36. Koudelka, 11. Rolinek.

Prostějov: Vejmola - Rollinek, Elbel, Gábriš, Stříž, Mach, Kulig, Koudelka, Chvěja, Bartolomeu, Malec. Střídali: Krynskij, Bialek, Blahuta, Dano, Píchal, Vlachovský. Trenér: Pavel Šustr.