Domácí tým představil pět nových tváří, kdy na stoperu nastoupil Karel Spáčil, v záloze vedle sebe Michal Takáč, Michal Naniáš a Milan Macourek a na hrotu Petr Přikryl.

Úvodní minuty skutečně patřily Lipové. Již v osmé minutě rozehrával z velké vzdálenosti od pravé autové čáry přímý kop Naniáš, míč ve vápně minulo hned několik hráčů obou celků, aby nakonec zapadl až k pravé tyči Lošťákovy branky – 1:0.

Hned o minutu později to mohlo o dva, ale prudký přízemní centr z levé strany nedokázali domácí ve skluzu dopravit mezi tři tyče.

Hosté o sobě dali poprvé vědět v šestnácté minutě. Ponechanou výhodu využil k akci středem hřiště Martin Kolář, na hranici vápna přihrál vlevo zcela volnému spoluhráči, ale jeho střela mířila přesně doprostřed.

Po osmatřiceti minutách se do stoprocentní šance dostal domácí Aleš Burget. Po rychlém brejku dostal přesnou přihrávku z pravé strany, tváří v tvář gólmanoviale nastřelil pouze jeho hlavu a celá akce skončila nevyužitým rohovým kopem.

Obdobně se vedlo těsně před pauzou i Zdeňku Koudelkovi, který po zemi minul levou tyč.

„Na proměňování šancí musíme zapracovat. Když gólman stojí uprostřed brány, neudělá žádný pohyb a my ho trefíme do hlavy, tak to je holé neštěstí,“ okomentoval promarněné šance lipovský trenér Jaroslav Liška.

Ještě do pauzy mohli Hanáci vyrovnat. Po faulu Petra Koudelky rozehrávali kousek za pravým rohem vápna přímý kop, pro centr si doběhl Kolář, ale hlavičkoval jen do břevna.

Co se nepovedlo hostům do přestávky, mohli napravit ihned po návratu na trávník. Na dlouhý míč do šestnáctky si naběhl Trnavský, přetlačil také obránce, ale slabou střelu poslal do gólmana.

O pár minut později vyrazil Abrahám i nebezpečný pokus z levé strany a bomba z pětadvaceti metrů jen těsně minula levý vinkl jeho branky.

Lipovští naprosto vyklidili střed pole, stáhli se před vlastní šestnáctku a jako by chtěli více než půlhodinu pouze odbránit. To se jim stalo osudným.

Ve čtyřiašedesáté minutě ještě Cibulec nedosáhl na zadní tyči na přímák z pravé strany, o dvanáct minut později již ale vyrovnal. Využil chyby domácích uprostřed hřiště a své sólo zakončil přízemní střelou k pravé tyči. Marně ho stíhali domácí obránci.

O dvě minuty později již vedla Haná. Po další rychlé akci prošel středem lipovské zálohy i obrany Trnavský jako nůž máslem, nezastavil jej ani faul za žlutou kartu domácího kapitána Baráka, na hranici vápna přihrál vlevo zcela volnému Konečnému, který zamířil opět k pravé tyči – 1:2.

Vyrovnat mohl po rohovém kopu střídající Radek Burget, jeho ránu ale zblokoval dobře postavený bek Hané. Definitivně tak minutu před koncem rozhodl svou druhou brankou Konečný. Opět se prosadil individuálně, kdy si pohrál s vracejícím se Barákem a z levé strany zakončil přesně křižnou přízemní střelou – 1:3.

„Chtěli bychom hrát pěkný fotbal a pohybovat se v horní polovině tabulky. Dneska mi ale chyběla bojovnost, nasazení. Z výkonu hráčů jsem zklamaný. Nehráli jsme dobrý fotbal a od první inkasované branky jsme se do toho už vůbec nedostali. Uprostřed hřiště jsme udělali katastrofální chyby a oni je potrestali,“ kritizoval lipovský trenér Liška.

Pro další zápasy tak s největší pravděpodobností sáhne do sestavy a změní také rozestavení jednotlivých hráčů.

„Nepochopitelně jsme se zatáhli před vlastní šestnáctku a chtěli jsme hrát nakopávání míčů. To ale tito hráči neumí, hrají technický fotbal. Zbabrali jsme si to sami vlastní nezodpovědností,“ nechápal.

Jako příčinu matného výkonu označil nízkou sehranost.

„Je pravda, že jsme hráli poprvé v takové sestavě. Hráči odjížděli na dovolené a každý přátelák jsme tak hráli jinak,“ vysvětlil. Haná podle něj vyhrála zaslouženě, ocenil zejména výkon Tomáše Cibulce.

Naprosto jiné pocity převládaly u hostujícího kouče Daniela Koláře.

„Je pravda, že domácí ještě v první půli neproměnili dvě obrovské šance, ale i my jsme měli šanci. Pořád jsme měli hru ve své moci, hráli jsme dobře, využili jsme kvalitního hřiště, kde se dalo kombinovat. Zaslouženě jsme zápas otočili a vyhráli,“ užíval si první tři body nové sezony.

SK Lipová – TJ Haná Prostějov 1:3 (1:0)

Branky: 8. Naniáš – 76. Cibulec, 78. a 88. Konečný. Rozhodčí: Menšík – Pospíšil, Pumprla. ŽK: P. Koudelka, Z. Koudelka – Lošťák, Chum. Diváků: 100.

Lipová: Abrahám – Barák, Müller (86. Barták), Spáčil, P. Koudelka – Z. Koudelka (60. Žilka), Takáč, Naniáš, Macourek – Přikryl, A. Burget (67. R. Burget). Trenér: Jaroslav Liška.

Haná: Lošťák – Jančiar, Zbožínek, M. Kolář, Chum – Bartoš, Mašík, Krupička, Trnavský (90. Hupšil) – Konečný (90. Vybíhal), Cibulec (83. Sedláček). Trenér: Daniel Kolář.