„Chtěli jsme zakončit sezonu vítězstvím. Jednak z pohledu, že jsme toho doma moc nevyhráli a jednak, protože skončit výhrou je vždy lepší. Jsme rádi, že jsme to zvládli, byť se to nerodilo lehce," oddechl si po zápase asistent prostějovského trenéra Roman Popelka.

Zápas začal poklidnou hrou. Ve velkém vedru se ani jeden tým nikam příliš nehrnul. V první desetiminutovce tak došlo jen na jednu střelu, a to Fládr zkoušel Kunického pozornost z velké dálky. V osmnácté minutě se srazili De Carvalho s Krejčířem a oba skončili na zemi. Prostějovský obránce musel zápas dohrávat s obvazem na hlavě. Pro De Carvalha ale utkání po zranění skončilo.

„V první půlce jsme byli vyrovnaným soupeřem. Měli jsme možná i víc ze hry. Ovlivnilo nás zranění Carvalha, což byla nepříjemná věc," posteskl si lodivod Břeclavi Karel Bečka.

Největší šanci první půle měl Šteigl. Koudelkův centr však poslal jen do boční sítě. Na druhé straně si zachytal Bureš, když konečky prstů vyrazil Fojtíkovu střelu. V závěru pak rychlý Koudelka mířil do levého rohu břeclavské brány, ale Kunický gólu zabránil.

„V prvním poločase jsme dělali všechno moc důležitě. Až ta druhá půle přinesla zjednodušení a zlepšení. Důležité je, že jsme to nakonec zvládli," řekl Popelka.

Po změně stran několikrát zahrozili hosté, ale přes obranu a Bureše se prosadit nedokázali. V šedesáté čtvrté minutě přišla velká úleva pro domácí. Koudelka z pětadvaceti metrů propálil vše, co měl v cestě a otevřel tak skóre zápasu. O deset minut později prostřelil Kunického Kroupa. Míč už mířil do brány, ale zastavil jej Jurčík. Toho však překonal dorážející Fládr. Pět minut před koncem duelu se podruhé trefil Koudelka a stanovil výsledek na 3:0. V devadesáté minutě si navíc vysloužil červenou kartu za potyčku s Rusem Horváth.

„Koudelka se vrátil po nemoci a musím říct, že kdyby si dal poradit, tak mohl dát i čtyři branky. Ze začátku se střelecky hledal, ale jsme rádi, že se nakonec chytil a snad mu to vydrží dál," přeje si Roman Popelka.

„Ve druhé půlce jsme si to prohráli sami našimi hrubými individuálními chybami. Je to škoda. Teď už se musíme připravit na novou sezonu," smutně se usmál Bečka.

1. SK Prostějov – MSK Břeclav 3:0 (0:0)

Branky: 64. a 85. Koudelka, 74. Fládr. Rozhodčí: Mikeska – Priesol, Trigas. ŽK: Zatloukal – Klusák, Simandl, Jurčík. ČK: 90. Horváth (Břeclav). Diváků: 240.

Prostějov: Bureš – Hirsch, Zatloukal, Rus, Krejčíř – Šteigl (84. Přikryl), Fládr, Petržela (89. Makowski), Koudelka (87. Gottwald) – Machálek, Kroupa. Trenér: František Jura.

Břeclav: Kunický – Košut, Klusák, Zezula, Hloch – Jurčík, Paděra, Stange (57. Pospiš), Simandl – Dvořák (70. Horváth), De Carvalho (18. Fojtík). Trenér: Karel Bečka.