„Dostali jsme dnes facku. Bez ohledu na to, v jaké fázi přípravy jsme my a v jaké jsou oni. Prostě prohrát 0:5 a ještě po takovém odevzdaném výkonu je blamáž," říkal po skončení prostějovského trápení kouč Pavel Šustr.

Sedmý tým slovenské nejvyšší soutěže začal mít zhruba od 25. minuty utkání více ze hry a to se pak začalo projevovat i na skóre. V prvním poločase vstřelili hosté sice jen jednu branku zásluhou Martina Rymarenka, po změně stran už se ale rozstříleli pořádně.

Ve 48. minutě zvýšil na 2:0 Gabriel Demian a další tři branky padaly až v posledních dvanácti minutách základní hrací doby. Postupně se za Bártova záda trefili Matúš Koros, Adrián Kačerík a Matej Franko.

Hanáci tak svůj úvodní přípravný zápas nezvládli a schytali až možná trochu překvapivý, zato ale zasloužený debakl v poměru 0:5. Příští zápas odehrají svěřenci Pavla Šustra v sobotu na hřišti třetího týmu druhé ligy z Líšně.

„Budu teď skutečně hodně zlý a hráči to pocítí. Nejsem totiž po dnešku zklamaný, ale vyloženě naštvaný. A to hodně," uzavřel Pavel Šustr.

1. SK Prostějov - MFK Dukla Banská Bystrica 0:5 (0:1)

Branky: 35. Rymarenko, 48. Demian, 78. Koros, 82. Kačerík, 87. Franko.

Prostějov: Bárta - Omale, Bolf, Dopater, Schaffartzik, Vlasák, Rolinek, Gáč, Bartolomeu, Mach, Moučka, Vejmola, Blahuta, Elbel, Kulig, Vlachovský, Spáčil, Stříž. Trenér: Pavel Šustr.