„My jsme spokojení. Zápas splnil svůj účel. Prioritou pro nás bylo nasadit ty hráče, kteří neměli na podzim takovou minutáž a také vyzkoušet mladé kluky z dorostu. Pro ty je dobré si zahrát proti druholigovému soupeři a zjistit, v čem se ještě musí zlepšovat," vyjádřil se k zápasu trenér olomoucké rezervy Tomáš Janotka.

Po bezbrankové a na šance chudé první půli se po změně stran přítomní diváci přece jen nějaké té šance dočkali. A také těch vytoužených branek. V 57. minutě uspěl tváří v tvář prostějovskému gólmanovi Krynskému Filip Slavíček. O chvíli později se však prosadili i hosté, jmenovitě pak Petr Jaroň. V minutě 79. pak znovu Olomoučany posunul o krok napřed svou trefou teprve osmnáctiletý Vítězslav Pavlíček, eskáčko však nelenilo a jen za pár okamžiků srovnal na konečných 2:2 David Moučka.

„Potřebovali jsme do hry dostat hráče, kteří toho na podzim odehráli méně. Zápas to byl skvělý, ale určitě ještě máme na čem pracovat. Dobrý zápas odehrál třeba mladý Simon Studený, který k nám přišel z Blanska a už s námi trénuje. Jinak jsme v zápase měli dobré pasáže, udělali jsme ale i spoustu chyb, na kterých rozhodně musíme zapracovat," zhodnotil tento přípravák i prostějovský kouč Pavel Zavadil.

Karlos Vémola na Oktagonu 19 v Brně
Pirát mi chce vzít všechno, Clash of the Stars je jen cirkus, říká Karlos Vémola

Lodivod posledního celku druholigové tabulky poté i nastínil, jaký byl a bude nejbližší program jeho svěřenců: „Po posledním zápase s Kroměříží jsme měli týden volno a nyní si dáváme takový třitýdenní blok, z něhož právě dokončujeme druhý týden. V rámci něho pak odehrajeme i dva zápasy. Kromě Sigmy B si to pak příští týden rozdáme i s béčkem Zlína," uzavřel.

1. SK Prostějov - SK Sigma Olomouc B 2:2 (0:0)

Branky: Jaroň, Moučka - Slavíček, Pavlíček.

Prostějov: Krynskij - Kulig, Slaměna, Kam, Spáčil, Bolf, Macháček, Studený, Gabriš, Malec, Koudelka, Ciencala, Jaroň, Látal, Zapletal, Bartolomeu, Mikeš, Mach, Moučka.

Olomouc B: Koutný - Slavíček, Vepřek, Spáčil, Fabiánek, Hadaš, Šíp, Mikulenka, Huňa, Cahel, Coufal, Uriča, Bednár, Přichystal, Zahradníček, Stryk, Jalovičor, Pavlíček, Nechvátal, Mazur.