Domácí hráčky měly po celý zápas převahu, častěji se mazlily s míčem a soupeře až na několik standardek do ničeho nepustily. Nechaly tak zapomenout na předchozí porážku 1:2 z Kunštátu. Ke třem bodům jim z mnoha šancí stačilo proměnit jedinou.

„Udrželi jsme se na špici. Porazili jsme prvního a to se Vrchovině asi příliš často stávat nebude,“ radoval se po zápase kostelecký kouč Petr Merta. Hráčky podle něj mnohem lépe vyplňovaly střed hřiště a nedostávaly se tak pod tlak jako v Kunštátu.

Úvodní poločas skončil bezbrankovou remízou, nebezpečnější ale byly domácí. Dva průniky zprava v úvodní dvacetiminutovce skončily zákrokem hostující brankářky a střelou těsně vedle, stejně jako pozdější pokusy. Nepomáhaly ani dlouhé auty až do vápna.

„Vyložených šancí moc nebylo. Vyvíjeli jsme tlak, ale bez zakončení. Ani mezihra nebyla podle našich představ. Nepodrželi jsme balon a nedali jsme si finálovou přihrávku,“ ohlédl se za úvodní pětačtyřiceti­minutovkou Merta. O přestávce proto hráčky nabádal k větší aktivitě a napadání.

Rozhodla čtrnáctiletá Denisa Sekaninová

Rozhodlo se během úvodní čtvrthodinky druhé půle. První dvě gólovky po zkráceném rohu zleva díky skvělým zásahům obránkyně a brankářky zůstaly nevyužity, o pár desítek vteřin později však míč přece jen skončil v síti. Na další standardku zleva si naskočila Denisa Sekaninová a poslala míč ke vzdálenější tyčce. Čtrnáctiletá útočnice tak skórovala i ve druhém jarním zápase.

Se všemi nebezpečnými centry i náznaky brejků si poradila bezchybná obrana v čele s Martinou Křupkovou v bráně a po závěrečném hvizdu se celý tým i domácí fanoušci mohli začít radovat.

Merta však krotí euforii a obává se možného podcenění dalších soupeřů. „Máme takové tendence, když se namlsáme. Stává se nám to i přímo v zápase. Nyní ale hrajeme v předposledním Ráječku, takže tři body by měla být povinnost,“ má jasno před víkendovým duelem.

Hostující kouč hodnotil utkání se stoickým klidem a porážka pro něj nic neznamená. Klub totiž stejně nechce postoupit. „Chtěli jsme bod, ale pro nemoc a zranění mi chyběly čtyři hráčky základní sestavy. Hrajeme o přední místa. Loni jsme vyhráli o osm bodů, do teď jsme také vedli. Na postup ale nemáme peníze,“ zhodnotil Metoděj Krčil.

FC Kostelec na Hané – SFK Vrchovina 1:0 (0:0)

Branka: 57. Sekaninová. Rozhodčí: Anýž – Svozil, Pechová.
Kostelec: Křupková – Tomešová, Burgetová, Stratilová (61. Rozsívalová), Všetičková, Oravcová, Pitáková, Bošková, Otáhalová, Sekaninová (88. Konrádová), Schönová (83. Řezníčková). Trenér: Petr Merta.