„Jednoznačně se domnívám, že patříme do druhé ligy a v každém zápase to chceme soupeři dokázat. Nerada bych se předčasně pasovala do role jasného favorita, byť bych si to velmi přála. Zdejší družstva ale neznám, protože tuto skupinu hrajeme poprvé,“ mírní přílišnou euforii hlavní trenérka Svatava Ságnerová.

Holešov nasadil do letošní sezony poprvé tři družstva – áčko, béčko a žákyně – a na Hanou přijeli až na brankářku prakticky v nejsilnější sestavě. Klub úzce spolupracuje s prvoligovým 1.FC Slovácko a v dresu hostů se tak mimo jiné objevila i Eva Zderčíková a česká reprezentantka Zdeňka Skupinová, jež si vyzkoušela i německou Bundesligu.

„Oddíl se domnívá, že prvoligová kopaná v Holešově je v dnešní době nejen po ekonomické stránce utopie. Pokud se u nás objeví talentovaná hráčka, tak jí za adekvátní náhradu dáme šanci vyzkoušet si první ligu,“ vysvětlila praxi Ságnerová.

FC Kostelec na Hané proti Holešovu

Horko před brankou Kostelečanek

Kvalitativní rozdíl byl znát hned úvodních minut a Martina Křupková v domácí brance si jen za prvních osm minut připsala čtyři zákroky. Nejprve chytla přízemní střelu z levé strany, posléze vyřešila závar ve vápně, další střelu zleva a tváří v tvář vystihla blafák Skupinové.

První branka tak padla „až“ v deváté minutě. Po pravé straně prošla Samsonková, napříč vápnem našla Dobroslávkovou, která u zadní tyče pohodlně trefila odkrytou bránu – 0:1.

Domácí se do útočení dostali až ve čtrnácté minutě, kdy po ruce Vybíralové zahrávala trestný kop Tomešová. Z dvaceti metrů ale mířila pouze doprostřed brány. Poté opět začal festival ofenzivních akcí Holešova. Křupková nejprve vytáhla střelu z pravého okraje vápna na břevno, ve dvaadvacáté minutě ale podruhé kapitulovala. Samsonková utekla na hranici ofsajdu Konrádové a vyraženou střelu v pohodě doklepávala Zderčíková.

Další čtyři branky padly v rychlém sledu ještě do konce poločasu. Nejprve v devětatřicáté minutě se po centru zleva prosadila Zderčíková, hned o minutu později pak tato hráčka s číslem osm na zádech přihrála pod sebe a po křižné přízemní střele Samsonkové se Křupková natahovala k pravé tyči marně.

Snížila dosáhla po několika dalších úspěšných zasázích kostlecké brankářky Tomešová. Na středu hřiště se uvolnila a z pětadvaceti metrů nedala Jelínkové nejmenší šanci – 1:4. Hosté však rychle kontrovali a ještě před poločasovým hvizdem se technicky z pravé strany prosadila Skupinová.

Ani druhý poločas nepřinesl výraznou změnu a hosté navýšili vedení hned z první akce, kdy lobem potrestali špatné vyběhnutí Křupkové. Kostelečanky mohly vzápětí snížit, ale dvakrát jen těsně nedosáhly na centr z rohového kopu, následně přímák Tomešové vyrazila Jelínková.

FC Kostelec na Hané proti Holešovu

Sedmý, osmý, devátý: od břevna, od tyče a došourávák

Sedmou branku přidali hosté střelou pod břevno, osmý zásah vznikl po rychle rozehraném rohu, křižné střele z hranice vápna do pravé tyče a dorážce z metru.

Ve zhruba pětasedmdesáté minutě ztratily domácí míč na soupeřově polovině, Holešov podnikl rychlý brejk středem a střelu Samsonkové sice Křupková nadzvihla, nedokázala ji ale dostatečně ztlumit, aby se nedošourala až do sítě. Jako poslední z hostujích hráček se prosadila Skupinová, když po individuální akci spoluhráčky vymetla z levé strany vápna bližší pavučinku.

Poslední slovo si ale vzala Lucie Tomešová a stejně jako o týden dřív s Lažany vstřelila dvě branky. Tentokrát se uvolnila uvnitř vápna a střelou pod víko nedala Jelínkové šanci.

Ženský fotbalový tým FC Kostelec na Hané

„Vyloženě nás přehrály. Rozhodla rychlost, důraz. Byli jsme moc zakřiknutí, holky byly nervózní,“ nehodnotilo se lehce domácímu trenérovi Petru Mertovi. Neprojevoval tak ani radost nad vstřelením dvou branek. „Kdybychom je dali za stavu 0:1 nebo 0:2, tak by to něco řešilo. V podstatě jsme se ani nedostali do žádných loženek. S takovým soupeřem se nemůžeme rovnat,“ uznal současný stav.

Nejvíce chce zapracovat na pohybu bez míče a hře jeden na jednoho v obranné fázi. Ztracené body z domácího hřiště by nejlépe získal zpět již v neděli ve Štarnově u Olomouce, kde hraje své domácí zápasy tým Šternberku. „Zase soupeř, kterého nikdo nezná. Jdeme do neznáma,“ dodal Merta.

JIŘÍ MOŽNÝ

FC Kostelec na Hané – DFK Holešov 2:10 (1:5)

Branky: Tomešová 2 – Zderčíková 5, Samsonková a Skupinová 2, Dobroslávková. Rozhodčí: Klíma. ŽK: Vybíralová (H).
Kostelec na Hané: Křupková – Řezníčková (46. Burgetová), Všetišková, Otáhalová, Konrádová (50. Zdřálková) – Hájková, Bošková, Schönová (60. Paličková) – Pitáková, Tomešová – Páleníková (60. Sekaninová). Trenér: Petr Merta.
Holešov: Jelínková – Motalová, Jablunková, Vybíralová, Ďurišová – Samsonková, Dětská, Stolařová, Dobroslávková – Skupinová, Zderčíková. Střídaly: Kuchařová, Fibichová. Trenérka: Svatava Ságnerová.