Domácí se postavili favoritovi s otevřeným hledím a nakonec na to doplatili. „Možná jsme to mohli vzadu zavřít a zkusit něco uhrát po brejku, ale takhle to nechceme. Nejsem zastáncem nějakého betonu, to diváky nebaví,“ vysvětloval po utkání trenér Hněvotína Michal Kalvach.

Už poločas hosté vyhráli 2:1. Přitom jim sudí ještě za bezgólového stavu neuznali pravděpodobně regulérní gól, upřeli penaltu po ruce a ke všemu jako první inkasovali.

Hněvotín poslal ve 23. minutě na chvilku do vedení Dokoupil po výborně zahrané standardce Barčíka. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby Šulc krátce nato zakončil své sólo druhou brankou. Místo toho se po standardní situaci prosadily Kralice zásluhou Poláčka.

Pak už hosté hru ovládali. Ve 30. minutě domácí brankář Běhalík ještě zneškodnil samostatný nájezd Dostála, ale o tři minuty později netaktickým vyběhnutím doslova daroval Homolovi vedoucí branku.

Bohužel pro domácí to nebyla poslední slabá chvíle strážce hněvotínské svatyně. Krátce po pauze opět těsně za sebe položil dva naprosto rozdílné momenty. Proti Kocourkově hlavičce předvedl brilantní zákrok, kterým vyškrábl míč ze šibenice, ale při dopadu si počínal natolik neohrabaně, že si i s nechtěnou výpomocí tyče srazil míč do branky. „Je to tak, brankář nás podruhé za sebou moc nepodržel,“ posteskl si Kalvach.

Je však potřeba také přiznat, že nebýt Běhalíkových zákroků mohla být porážka domácího týmu ještě výraznější. Dvakrát například vychytal Borovského.

Hněvotín sice vstřelil deset minut před koncem kontaktní gól, ale rozhodčí Krobot ho Kelucovi pro předčasné rozehrání neuznal. Stejně jako na druhé straně branku střídajícího Romana Petržely po přihrávce Borovského kvůli údajnému ofsajdu.

„Ve druhé půli jsme měli i spoustu dalších situací, které jsme nedohráli. Určitě jsme je měli proměnit, ale i tak si myslím, že jsme hráli dobře a zaslouženě vyhráli,“ vykládal po utkání spokojený kouč vítězného mužstva František Jura. Kralický kouč udělal v sestavě oproti minulému kolu hned pět změn, což si málokterý kouč v krajském přeboru může dovolit. Na lavičce zůstal třeba pravidelný kapitána Růžičku. „Kádr máme na krajský přebor možná až příliš široký. Je tam dvacet hráčů a z nich každý může hrát. Sestavu hodně točíme. Asi to není úplně ideální, ale máme tady takovou partu, že to zatím funguje a výsledkově se to vyplácí,“ pokrčil rameny kouč Jura

FC Hněvotín – FC Kralice na Hané 1:3 (1:2)

Branky: 23.Dokoupil – 25. Poláček, 33. Homola, 55. Kocourek. Rozhodčí: Krobot – Pěček, Kubec. Diváků: 200.
Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Jíša, Keluc, Urban – Koutek (71. Kment), Barčík (72. Zamykal), Schwarz, Fabiánek – Šulc, Novák (81. Vyroubal). Trenér: Michal Kalvach.
Kralice: Kaštil – O. Petržela, Trnavský, Kocourek, Liška – Valtr (68. R. Petržela), Pazdera (53. Růžička), Poláček, Homola (89. Pořízka) – Borovský, Dostál. Trenér: František Jura.