Týmy, kterých bylo ve hře šest, se ještě před zahájením domluvily, že nebudou hrát klasickým systémem, tedy rozdělením na dvě skupiny, ze kterých se pak bude postupovat do semifinále či do bojů o umístění, ale zahrají si v jedné tabulce systémem každý s každým.

Vítěz vysekl Mubee poklonu

„S klukama jsme si to dnes užili perfektně, zahráli jsme si super fotbal a celkově si myslím, že jsme ve všech utkáních podali velice dobrý výkon. Jediná Mubea nám vzdorovala velmi kvalitně, i když jsme tam měli šance, které jsme měli proměnit. Hráli to ale zkušeně z defenzivního bloku na rychlé protiútoky," říkal hráč vítězného Schäfferu a také aktuálně druhého celku krajského přeboru z Bělotína Marek Lhotský.

Fotogalerie: Zaměstnanecká liga 2024 (23.5.2024) - týmy

Ten se svými spoluhráči vstoupil do turnaje dvěma vyslovenými kanonádami. Nejdříve rozbili poměrem 7:0 napajedelskou Fatru a dokonce 15:0 nakonec poslední celek, prostějovský Toray Textiles. Hned nato následoval zápas gólově mnohem dietnější - bezbranková remíza s dalšími Prostějováky, tentokrát výběrem firmy Mubea. To ale sebevědomím borců z Hranic nijak neotřáslo a v dalším mači si poradili s třetím prostějovským výběrem 5:2. Tentokrát se jednalo o mezinárodně složený celek firmy Maier.

Druhé místo brala Mubea, která kromě již zmíněné bezbrankové remízy s Schäfferem zvítězila třikrát a v úplně posledním utkání tohoto odpoledne musela pro druhé alespoň remizovat s Fatrou, případně zvítězit o více než 23 branek a skončit první. Splnila se nakonec druhá realističtější možnost. Konečný výsledek totiž zněl 0:0.

Bronz putuje na Zlínsko

Třetí místo brali hráči, kteří do Olomouce cestovali až z dalekých Napajedel v okrese Zlín. Ti si totiž na své konto připsali dvě vítězství, stejný počet remíz a jednu vysokou prohru 0:7 s celkovými vítězi. Nepopulární bramborovou medaili bral výběr PK Solken Energy za výhru, dvě remízy a dvě prohry. Hned úvodní duel PK Solken Energy s Fatrou Napajedla přinesl remízu a hezký fotbal. Páté místo brali hráči Maieru za čtyři prohry a remízu a šestí skončili po pěti prohrách a se skóre 3:34 Toray Textiles, v jehož sestavě se objevily i fotbalistky.

Výsledky:

SSI Schäffer - Fatra 7:0
Maier - Mubea 0:3
SSI Schäffer - Mubea 0:0
Fatra - Maier 3:1
Fatra - Mubea 0:0
SSI Schäffer - Maier 5:2
Mubea - Toray 7:0
PK Solken - Fatra 3:3
Toray - SSI Schäffer 0:15
Maier - PK Solken 5:5
Toray - Fatra 2:4
Mubea - PK Solken 3:2
PK Solken - Toray 2:1
Toray - Maier 0:6
SSI Schäffer - PK Solken 8:0

Konečná tabulka:
1) SSI Schäffer: 13 bodů
2) Mubea: 11 bodů
3) Fatra: 8 bodů
4) PK Solken Energy: 5 bodů
5) Maier: 1 bod
6) Toray Textiles: 0 bodů