TJ Sokol Konice – Velké Meziříčí (sobota 20. října, 15.00 hodin): Tabulkoví sousedé z popředí divize D se dnes odpoledne utkají v Konici. Domácí fotbalisté drží s 18 body čtvrté místo, hosté jsou se stejným ziskem hned za nimi pátí. „Po bezbrankové remíze v Židenicích musíme naplno zabrat, jinak by se nám čelo soutěže mohlo začít víc vzdalovat. A to by pak v klubu bylo zle,“ připustil mladý trenér Sokola Karel Procházka. O výhře nad Velkým Meziříčím ale nepochyboval. „Pevně věřím, že potvrdíme své kvality a na vlastním hřišti uspějeme.“

TJ Sokol Protivanov – Hrušovany (neděle 21. října, 15.00 hodin): V roli jasného favorita jdou protivanovští fotbalisté do zítřejšího střetnutí proti Hrušovanům. Ty uzavírají pořadí divizní skupiny D, zatímco Sokol se nachází na pěkné osmé pozici. „Soutěž je ale strašně vyrovnaná a není velký rozdíl hrát proti pátému a šestnáctému celku tabulky. Svědčí o tom týden staré vítězství Hrušovan 2:1 nad Vyškovem, jež pro nás znamená velké varování. Nesmíme nic podcenit a tříbodovým ziskem se víc odpoutat od sestupových příček. Nejsou totiž moc daleko a my potřebujeme před zimní pauzou větší klid na práci,“ vyložil kouč Protivanova Radim Weisser.

FC Kostelec na Hané – SK Jesenec
(neděle 21. října, 15.00 hodin): Okresní derby I.B třídy mezi devátým Kostelcem (12 bodů) a sedmým Jesencem (18 bodů) nemá na náhradním hřišti v Držovicích vyloženého favorita.