FC Kralice na Hané

Pod vedením osvědčeného trenéra Zdeňka Chytky zahájil osmý celek uplynulého ročníku KP letní přípravu 10. července. „Hned dvanáctého jsme jeli na čtyřdenní kondiční soustředění do Šubířova, kde kluci nabírali fyzický základ pro celou podzimní část. Po návratu domů trénujeme klasicky třikrát týdně,“ prozradil Deníku Chytka.

Kouč si pochvaloval vysokou tréninkovou docházku. „Chlapi makají a všechno probíhá tak, jak by mělo včetně přátelských zápasů, v nichž jsme až na chropyňskou výjimku předvedli solidní výkony,“ navázal Chytka. Jeho tým během léta personálně posílil a míří do horní poloviny tabulky. „Znáte mě, nerad bych něco zakřiknul. Složení mužstva i herní projev vypadají slibně, ale musíme to potvrdit přímo na hřišti v soutěžních utkáních,“ varoval ostřílený lodivod před přílišným optimismem.

Přípravné zápasy: Moravská Třebová 1:0, Němčice 2:0, Chropyně 1:2, Troubky 3:0, zítra venku Čechovice.

Změny v hráčském kádru – odchody: Pastyřík (ukončeno hostování) a Smýkal (přeřazen do B-týmu). Příchody: Kaštil (Protivanov), Liška (SK Prostějov), Coufal (HFK Olomouc) a Pavlinský (Nové Sady).

TJ Sokol Určice

Na lavičku určických fotbalistů usedl známý kormidelník Svatopluk Kovář. „Oslovilo mě vedení klubu a já tuhle možnost využil, i když jsem měl několik dalších nabídek. Vybral jsem si Určice a věřím, že zdejšímu oddílu pomůžu,“ řekl Kovář.

Přípravu ve svém novém působišti zahájil 17. července. „Bylo to o týden později oproti ideálu, proto jsme následně trénovali každý den. Tím se nám podařilo menší manko dohnat a momentálně jsme na krajský přebor slušně nachystaní. Přestože zatím poslední přátelák v Plumlově nám vůbec nevyšel,“ odtušil Kovář.

Momentálně ho trápí pouze početná marodka v hráčském kolektivu. „Mimo hru jsou ze zdravotních důvodů opory Ullmann, Langr, Nakládal i další. Musíme se s tím vyrovnat a zvládnout důležitý vstup do soutěže. Cíl? Určitě nemít sestupové starosti a pokud možno produkovat divácky atraktivní útočný fotbal,“ nastínil Kovář.

Přípravné zápasy: Loštice 2:2, Klenovice 4:0, Hlubočky 6:0, Plumlov 1:4, dnes doma Protivanov (17.00 hodin).

Změny v hráčském kádru – příchody: Přikryl (návrat po zranění), Ullmann (SK Prostějov), Langr (Čechovice), Zbořil (Rakousko), Černý (Protivanov).