SK Lipová

Venkovský oddíl se díky pokračující úzké spolupráci se Sigmou Olomouc znovu chystá na MSFL, ačkoliv měl třetí ligu původně opustit. Nakonec v ní po všemožných peripetiích setrval a teď se v ní bude snažit důstojně působit pod vedením nového trenéra Petra Mrázka.

„Přípravu jsme zahájili 2. července společně s béčkem Sigmy Olomouc, víceméně samostatně pak trénujeme od 9. 7. Do Lipové jezdíme pouze jednou týdně, jinak využíváme skvělých podmínek v zázemí Sigmy,“ prozradil Mrázek, který neskrývá spokojenost s dosavadním průběhem přípravného období. „Kluci makají na sto procent a velice zodpovědně, je na nich patrné, jak na sobě chtějí pracovat. A to je nejlepší předpoklad k výkonnostnímu zlepšování,“ těší kouče SK.

K dispozici má veskrze mladé fotbalisty mezi 18 a 21 lety, z nichž jen menšina nastupovala v uplynulém ročníku MSFL. „Jde o takovou třetí garnituru olomouckého klubu, která teprve sbírá zkušenosti v mužské kopané. Je otázkou, zda ti chlapci při svém mládí budou na třetí ligu stačit. Pro celý tým půjde o nelehký křest ohněm a solidní výsledky se urodí pouze při maximálním zaujetí všech členů kolektivu,“ odtušil Mrázek.

Přípravné zápasy: Břeclav 3:2, Sigma Olomouc B 2:3, Konice 2:0, Rousínov 2:2, Protivanov 1:0, neděle 5. srpna doma Boskovice (16.30 hodin).

Hráčský kádr: brankáři Večeř a Švéda, hráči do pole Roupec, Tomčík, Hajčík, Šimeček, Macek, Marek, Richter, Hložánka, Huf, Simandl, Zdráhal, Král, Pekar a Hrubý.

TJ Sokol Konice

Také na lavičce konických fotbalistů došlo během léta ke změně, byť jen částečné. Dosavadního lodivoda Karla Procházku doplnil na trenérské duo Tomáš Hrdlovič. „Původně jsem sice chtěl po uplynulé sezoně v Konici skončit, ale nakonec jsem se nechal klubovým manažerem panem Kučerou přemluvit k setrvání u mužstva s tím, že k sobě přiberu Toma Hrdloviče. Kompetence máme rozdělené půl na půl: on mančaft vede při zápasech a já na trénincích,“ vyložil Procházka.

Letní příprava běžící od úvodu července se zprvu nesla v duchu slabší tréninkové docházky. „Postupně se však situace zlepšovala a poslední dva týdny už přinesly potřebnou kvalitu. Tým nabírá formu, což potvrdil nejen postupem do druhého kola Poháru ČMFS,“ pochvaloval si mladý kormidelník jednoho z papírově nejsilnějších celků divize D. „Na postup výš zatím nemyslíme, nejdříve je potřeba dobudovat pořádné oddílové zázemí. Do pátého místa v tabulce bychom se ale každopádně pohybovat měli,“ nastínil Procházka.

Přípravné zápasy: Velké Losiny 2:2, Uničov 2:4, Lipová 0:2, Mohelnice 5:1, Zábřeh 1:0 (1. kolo Poháru ČMFS), sobota 4. srpna doma Šumperk (17.00 hodin).

Hráčský kádr: příchody - Bezecný (Dolany), jedná se o útočníkovi, odchody – Stráněl (Rakousko), Takáč (Litovel nebo Jesenec), Folprecht (hledá si angažmá), jinak tým beze změn.

TJ Sokol Protivanov

Letní tradici střídání trenérských stráží neporušili ani v Protivanově, kde Lubomíra Brázdila nahradil Radim Weisser, dosavadní kouč Lipové. „Pan Ondroušek coby šéf protivanovského fotbalu mě oslovil s nabídkou a já ji přijal. Přestože se později objevila možnost návratu do Lipové, nechtěl jsem porušit daný slib a rozhodl se pracovat v Sokole,“ přiblížil Weisser.
Ve svém novém působišti odstartoval přípravu 12. července. „První týden jsme trénovali třikrát a od druhého týdne přibyl ještě jeden trénink navíc. Vše probíhá solidně, vzhledem k četným změnám v kádru se hlavně sehráváme a celkově dáváme dohromady,“ upřesnil Weisser, s jehož pomocí klub k deseti hráčům zůstavším z minulé sezony sehnal spoustu nových posil především z 1. SK Prostějov.

Vyústěním je na divizi poměrně kvalitní družina. „Netajíme se cílem držet klidný střed tabulky bez sestupových starostí. Rozhodně by se neměl opakovat kritický scénář z loňského ročníku, kdy se Protivanov jen tak tak zachránil. Pokud si na sebe kluci dobře zvyknou, věřím, že dokáží předvádět aktivní a divácky pohledný fotbal včetně slušných výsledků,“ doplnil Weisser.

Přípravné zápasy: Přerov 0:0, Hranice 2:0 (předkolo Poháru ČMFS), Slovácko 0:4 (1. kolo Poháru ČMFS), Lipová 0:1, včera venku Čechovice (po uzávěrce této strany), sobota 4. srpna venku Určice.

Hráčský kádr: brankáři Běhalík (přišel ze Sigmy Olomouc) a Krejčí, obránci Dostál (SK Prostějov), Koláček, Navrátil, Matoušek, Doseděl, Staroba a Černý, záložníci Valenta, Poláček (SK Prostějov), Pazdera (SK Prostějov), Pászto a Huf (Horka), útočníci Balcárek, Hymr (Sigma Olomouc), Kadeřábek (Lipová) a Laník (SK Prostějov).