Třetí liga

SK Lipová drží dvanácté místo v tabulce MSFL se čtyřbodovým náskokem na sestupovou čtrnáctou příčku a dnes dopoledne nastoupí na hřišti jedenáctého FC Brno B. Jistotu záchrany dá mužstvu trenéra Radima Weissera pouze vlastní vítězství nebo klopýtnutí rivalů Dolního Benešova či Ostravy B. „Nesmíme spoléhat na nikoho jiného a pokusit se urvat tři body,“ nabádá kouč SK. Jeho ekipa je však ve zvláštní situaci, neboť klub třetiligovou soutěž i při jejím udržení dobrovolně opustí kvůli finančním problémům. „Tohle mančaft nijak neovlivňuje,“ ujistil Weisser.

Divize D

Zatímco pátý TJ Sokol Konice (zítra jede do Velkého Meziříčí) hraje už jen o co nejvyšší postavení v konečném pořadí, desátý Protivanov pořád nedosáhl na nezpochybnitelné uhájení divizní příslušnosti. Padat totiž budou tři celky a čtrnácté Hartvíkovice zaostávají za protivanovskou partou o pět bodů. „Pro náš klid nezbývá než v Líšni zabodovat, i když to bude hodně těžké,“ uvedl před cestou k tabulkově druhému kolektivu lodivod Sokola Lubomír Brázdil, který po skončení ročníku na lavičce Protivanova skončí.

Krajský přebor

Průběžně šestého 1. SK Prostějov stejně jako devátého FC Kralice na Hané se podobně jako výše zmíněné Konice týká pouze boj o udržení či vylepšení stávajících pozic. Prostějované vyrazí za tímto dílčím cílem dnes od 16.30 hodin v domácí derniéře proti HFK Olomouc B, kralická eskadra vyráží se stejným předsevzetím do Želatovic. To třináctý TJ Sokol Určice se stále musí obávat sestupu, byť tato možnost je málo pravděpodobná. „Z divize by musel spadnout Protivanov a my bychom navíc museli klesnout na předposlední místo. Pevně věřím, že tohle se určitě nestane,“ ujišťoval určický kormidelník Roman Popelka, jehož ovečky zítra v 16.30 hostí lídra z Velkých Losin.

I.A třída, skupina B
Třetí Čechovice přivítají v zítřejším šlágru (od 16.30 hodin) vedoucí Přerov a pokud jej zdolají, zůstanou ve hře o průnik do KP. Devátý Plumlov jedoucí do Lipníka už je dvě kola před koncem soutěže zachráněný, zatímco třinácté Mostkovice čeká tvrdý boj o udržení. Dnes ve Štěpánově potřebují nutně bodovat.
I.B třída, skupina A
Premiant I.B třídy z Klenovic potřebuje z dnešního derby na půdě šestých Nezamyslic bod k potvrzení postupu výš. Druhé Němčice čekají na zaváhání rivala a bez ohledu na jeho výsledek hodlají zítra porazit Horní Moštěnice. Dnes proti Beňovu a zítra v Radslavicích vyběhnou na trávník osmý Jesenec a deváté Vrchoslavice bez jakýchokoliv starostí, jen teoretické obavy ze sestupu ještě mají ve dvanáctém Pivíně (doma se rozloučí v neděli s Bělotínem).