„Nevím, jak se stalo, že všude je avizováno Slovácko B, přijede komletní áčko, to je také důvod změny termínu našeho utkání. Prosili nás, že termín se lépe hodí právě pro jejich áčko. Určitě o pohár zájem mají a rozhodně nic nepodcení,“ sdělil Prostějovskému týdnu předseda oddílu TJ Sokol Protivanov Antonín Krátký.

„Chtěli bychom co nejsrdečněji pozvat diváky na naše utkání, nestává se často, aby na okrese hrálo takové mužstvo,“ těší se Krátký. V 17 hodin vyběhne na trávník nejsilnější sestava, 4. srpna už uherskohradišťské čeká první utkání druhé ligy. Vítěz duelu postoupí do druhého kola poháru, kde jej 5. září bude čekat úspěšnější ze souboje Velké Losiny – Uničov. „Slovácko nejsou žádné Hranice, ale bez šancí nejsme,“ zamyslel se Krátký. Konice proti Zábřehu

Z regionálních týmů vkročí do poháru ČMFS už jen Konice. Změří síly s SK Sulko Zábřeh tuto sobotu v 17 hodin. Úspěšnější narazí ve druhém kole na olomouckou Sigmu. Lipová, účast ve svazovém poháru odmítla, v době přihlášek řešila svou existenci.

Sokol Protivanov–SK Hranice 2:0

Branky: 13.Poláček, 80. Hymr Sestava domácích: Běhalík – Matoušek, Navrátil, Koláček, Dostál – Valenta, Pazdera, Poláček, Pászto – Kadeřábek (81. Laník), Hymr (Huf).

V sobotu pokřtilo protivanovský trávník předkolo poháru ČMFS. Místní Sokol, hostil loňské účastníky MSFL tým Hranic. Zodpovědný výkon znamenal hladké vítězství a postup do pavouka svazového poháru. V úvodu se ujala střela Poláčka, průběh utkání pak přinesl spoustu neproměněných šancí protivanovských. Zasloužené vítězství pojistil deset minut před koncem kličkou brankáři Hymr. „Předvedli jsme výtečný aktivní výkon,“ pochvaloval si úspěšnou premiéru u týmu kouč Radim Weisser.