Protivanov – V. Meziříčí 0:0

Rozhodčí: Langhammer. ŽK: Valenta, Balcárek, Koláček – Gália. Diváků: 190. Sestava Protivanova: Vítek – Černý, Staroba, Navrátil, Matoušek (74. Ohaňka) – Valenta (88. Ovad), Pászto, Doseděl, Koláček – Balcárek (74. Surma), Polášek.

Domácí nesměli prohrát a tomu podřídili taktiku. „Pozorně jsme hlídali nejlepšího divizního kanonýra Staňka a přitom se snažili o aktivní pojetí. Nechtěli jsme pouze bránit a čekat na pohromu, naopak naším cílem bylo držet míč na vlastních kopačkách a snažit se rozhodnout. To první celkem vycházelo, to druhé navzdory příležitostem Černého s Poláškem do přestávky ne,“ popisoval veledůležité střetnutí kouč Sokola Lubomír Brázdil.

Také po obrátce měli jeho svěřenci dlouho navrch. „Větší aktivitou jsme se dostali k několika střelám, ovšem Balcárek, Pászto ani Ohaňka skóre neotevřeli. V závěru to pak byl velký boj a trochu i obavy, naštěstí kluci vše zvládli a nepřipustili žádné drama. Za vydření záchrany děkuji celému mančaftu, při početné marodce i jiných problémech nás složitá jarní část stála hrozně moc sil a nervů,“ vydechl si Brázdil.

Sám na lavičce Protivanova coby hlavní kormidelník končí. „V klidu jsme se na tom dohodli s vedením klubu. Přestože je pro mě zdejší oddíl srdeční záležitostí, nutně si potřebuji odpočinout a nabrat nové síly. Sokolu pochopitelně přeji jen to nejlepší,“ zdůraznil Brázdil po své trenérské derniéře.