Hartvíkovice – Protivanov 2:1 (1:0)

Branky: 30. Neumann, 87. Jirgl – 53. Černý. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: Zedníček, Franěk, Bernát, Vybíral – Poláček, Matoušek. Diváků: 150. Sestava Protivanova: Vítek – Staroba, Navrátil, Doseděl, Koláček – Černý, Surma, Valenta, Pászto – Balcárek (67. Matoušek), Oháňka.

Ani domácím se na jaře nedaří a do utkání šli dokonce s novým koučem, naopak hostím citelně chyběli Kolkus, Veselský a Polášek. „Jeli jsme pouze se třinácti hráči, což je žalostně málo,“ vzdychal trenér Sokola Lubomír Brázdil.

Navzdory všem protivenstvím zahájila protivanovská ekipa slibně. „Po vyrovnané čtvrthodině však soupeř přitlačil a dostal se do několika šancí. Dvě parádně zlikvidoval gólman Vítek, na tu třetí ze 30. minuty po přečíslení našich zadních řad už však neměl nárok,“ odkryl Brázdil vývoj první půle.
O přestávce se rozhodl přeskupit řady a dobře udělal. „Povedlo se nám rychle srovnat skóre poté, co Černý zavěsil nádhernou bombou z dálky. Za stavu 1:1 se zápas následně mohl zvrtnout všelijak, měli jsme několik slibných možností zaútočit. Bohužel kluci žádnou z nich nedotáhli a v závěru nešťastně padli,“ pokračoval ostřílený lodivod ve smutném výkladu.

„Tři minuty před koncem se Jirgl prosadil přes Koláčka, který s ním měl celé střetnutí velké problémy. Přesto jsme ještě mohli zremizovat, kdyby právě Koláček v 90. minutě proměnil jasnou loženku. Odražený míč však zblízka napálil nad břevno a nám se tak v tabulce znovu přitížilo. Proti Morkovicím musíme v neděli na svém trávníku bezpodmínečně získat tři body, jinak můžeme mít ještě vážné problémy s udržením soutěže. Pevně ale věřím, že se to nestane,“ burcoval Brázdil.