"Hlavní, je že se chlapi sejdou. O výsledky tolik nejde, důležitá je atmosféra," komentoval Vladimír Staněk, předseda pořádajícího klubu FC Kostelec na Hané.

Letos se v krásném areálu sešly čtyři týmy, které si to rozdaly každý s každým. Vítěznou trofej v podobě sudu piva si vykopali veteráni z Prostějova.

"Když vezmu do týmu ´Kotyho štístko´ Ohlídala, tak je to záruka vítězství," smál se po turnaj manažer vítězného celku Petr bílý.

Druhé místo těšilo výběr Sokola Čechy pod Kosířem, třetí skončil domácí Kostelec na Hané a nepopulární brambory zbyly na Výběr zbytku světa.

Letošní ročník byl výsledkově i výkonnostně hodně vyrovnaný. Jen dva zápasy skončily dvoubrankovým rozdílem, ostatní pak pouze rozdílem jednoho gólu.

Nejstarším hráčem byl domácí Zdena Jamrich, ročník 1947. Vítězná cena byla jak je zvykem vypita společně všemi účastníky.

"Letos nám přálo konečně počasí, to také přispělo k dobré atmosféře. Každý rok nás je sice méně, ale doufám, že se zase příští podzim sejdeme," uzavřel Vladimír Staněk. 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS – VETERÁN CUP 2019

FC KOSTELEC NA HANÉ – SOKOL ČECHY P./K. 2:3, branky: Škultéty, Začal – Dobranský, Pavlíček, Janeček. OLD BOYS PROSTĚJOV – ZBYTEK SVĚTA 2:1, P. Ociepka, Gréza – Navrátil. FC KOSTELEC NA HANÉ – ZBYTEK SVĚTA 4:2, Staněk, Škultéty, Horák, Začal – Melka, Novotný. OLD BOYS PROSTĚJOV – SOKOL ČECHY P./K. 2:0, Ohlídal, Bílý. SOKOL ČECHY P./K. - ZBYTEK SVĚTA 1:0, Dobranský. OLD BOYS PROSTĚJOV - FC KOSTELEC NA HANÉ 2:1, Doležel, Gréza – Hájek.

POŘADÍ:

1. Old Boys Prostějov 3 3 0 0 6:2 9

2. Sokol Čechy pod Kosířem 3 2 0 1 4:4 6

3. FC Kostelec na Hané 3 1 0 2 7:7 3

4. Zbytek světa 3 0 0 3 3:7 0