Staronový vládce. Dvoudenní futsalový maraton v podobě Krumsínského Haná cupu přilákal k letošnímu 22. ročníku dvacítku týmů. Punc mezinárodnosti daly klání dva slovenské týmy, nejtradičnějším účastníkem pak byly Peliny Choceň.

Papírovým favoritem dle soupisky byl loňský vítěz FC Pivo, který vysoké ambice výsledkově nakonec s přehledem potvrdil. Nejtěžší prověrkou byl pro pozdější vítěze semifinálový souboj se zkušenou Chocní.

„To byl asi nejtěžší zápas. V pátek se nám herně tolik nedařilo, ale dnes jsme hráli dobře a šli za obhajobou. Po těžkém semifinále už ve finále nebyl problém,“ pochvaloval si hrající šéf týmu Petr Matoušek.

Velkým oživením byl jak po divácké, tak i fotbalové stránce výběr AC Roma. Jeho tahounem byl nejlepší hráč celého turnaje Patrik Gábor.

Své soukmenovce dovedl až do semifinále, kde Roma narazila na další semknutou partu v podobě Dynama Čížovky.

Soubor z Boskovicka dokráčel překvapivě až do finále, ve kterém však už nestačil na sehranou a individuálně vyspělou fotbalovou kvalitu z FC Pivo.

„Užil jsem si to. Po fotbalové stránce jsme si s klukama vyhověli. Jsem hodně spokojený. Známe se dlouho, nebyl žádný problém,“ říkal bezprostředně po finále Karel Frantík, nejstarší hráč vítězného týmu.

Právě on je pravděpodobně vůbec nejúspěšnějším hráčem celé historie Haná Cupu.

„S Relaxem jsem to vyhrál tuším třikrát, teď s Pivem. Několikrát jsem hrál finále i semifinále,“ culil se Frantík zvaný ´Kódl´ a dodal: „Možná jsem to vyhrál ještě s někým dalším, ale teď si opravdu nevzpomenu.“

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Lukáš Učeň s Dynama Čížovky, nejlepším střelcem se stal Lukáš Kaďorek (FC Pivo), nejlepším hráčem byl Patrik Gábor (AC Roma) a cenu pro nejlepšího rozhodčího si odnesl Dušan Vachutka.

HANÁ CUP 2019 – VÝSLEDKY:

Čtvrtfinále: AC ROMA - FC Lolin 4:2, FC Litrpool - FC Dynamo Čížovky 1:5, FC Chachaři Hlučín - Peliny Choceň 0:1 na pen., FC PIVO - MK Brodek u Prostějova 6:1.

Semifinále: AC ROMA - FC Dynamo Čížovky 1:4, Peliny Choceň - FC PIVO 1:2.

Finále: FC Dynamo Čížovky – FC PIVO 0:7.