Nejvyšším postem ve výboru fotbalového Sportovního klubu Lipová je zatím stále ještě funkce místopředsedy a vykonává ji Eduard Beníšek. Sekretářem je Rostislav Barták, pokladníkem Zdeněk Koudelka a dalšími členy výboru jsou Drahomír Krátký, František Koudelka, Josef Grepl, Miroslav Krejčíř a Miroslav Barták.

„Z hlediska dosažených výsledků v zápasech soutěžního ročníku 2012 až 2013 vládne v Lipové spokojenost, konečné umístění v tabulce odpovídá reálným možnostem našeho mužstva i klubu," odpověděl nám sekretář SK Lipová Rostislav Barták na naši první otázku a pokračoval: „Už několik posledních roků se snažíme hrát tak, aby se hráči fotbalem bavili a dělali radost našim fanouškům. To hlavně. V minulé sezoně jsme se radovali ze všech utkání, která se nám vydařila. Byla to samozřejmě především ta, ze kterých jsme vytěžili maximální počty bodů. Na opačném pólu byla naše střetnutí s béčkem Hranic na Moravě a s lídrem tabulky, Beňovem. Ten soutěž vyhrál, řekl bych, že suverénně."

Dále nám Rostislav Barták vyjmenoval hráče, kteří v dresech SK Lipová na fotbalové trávníky nastupovali.

„Pro post mezi brankovými tyčemi byli připraveni Jiří Abrahám a Jaroslav Jelínek, ale hned v úvodu sezony se nám Jirka Abrahám zranil a prakticky celé jaro odchytal fotbalový důchodce, který i ve svém věku dokázal mužstvo několikrát významně podržet. V několika střetnutích nám vypomáhal v brance i útočník Petr Přikryl. Obránci pracovali ve složení Jiří Barák, Petr Ohlídal, František Žilka, Stanislav Šmíd, v záložní řadě se střídali Karel Spáčil, Milan Macourek, Pavel Růžička, Zdeněk Koudelka, Petr Koudelka, Tomáš Barták a Petr Bross, v útoku Martin Liška, Zdeněk Petržela, Martin Vlček a Petr Přikryl. Nejlepším střelcem našeho mužstva byl s dvanácti zaznamenanými góly Martin Liška.

Zbývá ještě doplnit, že SK Lipová má v současné době v soutěži jen toto mužstvo, trenérem je Jaroslav Ullmann a pomáhají mu jeho asistent František Koudelka a vedoucí mužstva Alois Abrahám.

Na příští pouti naší soutěží bychom chtěli mít hráčský kádr opět stabilizovaný. A hlavně, rádi bychom se vyhýbali nepříjemným zraněním. Pokud to nebude lepší, chtěli bychom obhajovat v soutěžním ročníku 2013 až 2014 podobné pozice, na jakých jsme se drželi v soutěži ukončené," pohlédl také kupředu Rostislav Barták a ještě se obrátil k těm, na kterých fotbalistům SK Lipová, i lidem z jeho vedení, záleží nejvíc.

„Chtěli bychom, aby naši příznivci byli v hledišti spokojeni a při hře naše fotbalisty povzbuzovali. A budeme také rádi, když nás budou naši sponzoři podporovat i nadále. Moc si jich vážíme, jsou drobní, ale pro nás, přesto, velice významní. Za jejich velkorysost jim upřímně děkujeme!"

Autor: VLASTIMIL KADLEC (napsáno 8. 7. 2013)