„O kladech poslední doby se dá hovořit jen krátce," zamýšlí se dnes už bývalý trenér jesenického A-mužstva Josef Takáč, kterému asistoval Petr Tichý starší.

„Za svou osobu bych dodal, že dobré je jen+ to, že je ta sezona už za námi. S podobnou, jaká byla ta jarní, jsem se ještě jako trenér nesetkal. Hráči už od zimní přípravy neměli chuť trénovat, přicházeli tři, maximálně šest hráčů, a to se muselo projevit. V zápasech vždy v prvním poločase bojovali, ale ve druhém jim fyzička odcházela a utkání dohrávali už jen silou vůle. V krajské soutěži to bez tréninků nejde. Nebylo tedy možné hrát co jsem chtěl, prosazuji zejména útočný fotbal. Když docházely síly, museli jsme se uchylovat k defenzivnímu pojetí hry, báli jsme se o výsledky.

Líbit se mně mohl jen zápas v Hranicích na Moravě, i když jsme tam prohráli 2:3, za výkon jsme si zasloužili minimálně bod. Také v Pivíně, hrálo se nahoru – dolů, ale potom jsme nezvládli konec duelu a zápas skončil remízou. Tam jsme si potvrdili náš sestup do okresního přeboru. Vyvrcholením byl zápas v Radslavicích, hráče jsme museli sbírat po cestě a přesvědčovat je k účasti, aby nás bylo alespoň jedenáct. Po tomto zápase jsem chtěl jako trenér u mužstva skončit, ale po domluvě s vedením SK Jesenec i hráči jsem se uvolil, že sezonu dokončím. Není mou vinou, že hráči přestali mít o fotbal patřičný zájem…" líčí posmutněle trenér Josef Takáč.

V dresech mužstva SK Jesenec se představili v utkáních minulého ročníku I.B třídy brankáři Tomáš Kýr (21 zápasů), Karel Laštůvka (4) a Roman Burget (1), obránci Michal Takáč (23), Zdeněk Horák (23), Lukáš Václavek (13), Hubert Burget (11), Martin Klicpera (11) a Jaromír Továrek (8), záložníci Bronislav Burian (26), Luboš Burget (24), David Čížek (24), Erik Tyl (25), Jan Zajíček (18), Martin Laštůvka (10) a Josef Konečný (15) a v útoku Zdeněk Tichý (10), Petr Tichý (20) a Jiří Tichý (26).

„Nejlepším střelcem byl s dvanácti trefami Bronislav Burian, nejpoctivěji trénoval David Čížek, z celkového počtu 65 tréninků absolvoval 58," pokračoval trenér.

„Jak jsem už řekl, té spokojenosti bylo málo. Nejvíc a to s odvedenou prací v zápasech, u Bronislava Buriana a u Michala Takáče. Nejzkušenějšími byli Zdeněk Horák, Jiří Tichý, David Čížek, Josef Konečný a Tomáš Kýr, jsou to už víc než třicátníci. Nejmladším byl jednadvacetiletý Honza Zajíček. Závěrem ještě jednou, pohled na konečnou tabulku je u nás velikým zklamáním, a to nejen pro mě," ukončil svá ohlížení zpět trenér Josef Takáč.

Předsedou fotbalového oddílu SK Jesenec je Milan Prucek, sekretářem Antonín Zajíček a o chod klubu se dále starají členové výboru Jiří Tichý, Karel Laštůvka, Petr Tichý starší, Jaroslav Zapletal, ti se starají o fotbalový areál, dalšími členy výboru jsou také Martin Laštůvka, David Čížek, Stanislav Polcr a Jaroslav Neuman.

„Kromě A-mužstva reprezentovalo v minulé sezoně fotbalový SK Jesenec ještě B-mužstvo," ujal se dalších informací člen klubového výboru Martin Laštůvka. „Hrálo ve IV. třídě Okresního fotbalového svazu Prostějov, trenérem byl Stanislav Polcr. Na podzim i na jaře jsme se mohli z výkonů tohoto týmu těšit, hrál pohledný fotbal, dalo se na něj dívat. Hráči A-mužstva zde vypomáhali vcelku jen ojediněle, tomuto celku patřilo v konečné tabulce osmé místo. Vzhledem k současnému malému počtu hráčů a také k situaci v A-mužstvu, jsme ve výboru rozhodli naši mužskou rezervu do příštího ročníku soutěže nepřihlásit.

Minulost je za námi a je potřeba dívat se dopředu. Před začátkem nové sezony chceme na hřišti malováním a nátěry omladit tvář našich šaten a restaurace, renovujeme venkovní lavičky a před brankami vyšlapaný trávník, pro gólmany i střelce.

V okresním přeboru budou tvořit mužstvo SK Jesenec až na malé výjimky pouze naši hráči., hostování omezíme na minimum. Do letní přípravy nastoupilo 22 hráčů, k týmu se vrátil trenér Petr Tichý starší, vedoucím mužstva je Stanislav Polcr. Cíl je jednoznačný, stabilizovat hráčský kádr a fotbalem bavit, pro radost svou i našich fanoušků. Do I. B třídy OKFS bychom se chtěli samozřejmě vrátit. Nevíme ale, co nás v okresním přeboru čeká, uvidíme, jakl na tom budeme za půl roku.

Končícímu trenérovi Josefu Takáčovi děkujeme, příčiny neúspěchu nebyly v něm, rozcházíme se v dobrém, při jeho dalších trenérských i osobních krocích mu přejeme zdar. Díky patří také vedením obcí Dzbel a Jesenec i Olomouckému kraji za finanční podpory, sponzoři se dnes hledají velmi těžko. Chceme ocenit podpory stolařství pana Mrňky z Konice, společnosti Milcom servis, nemůžeme opomenout přízeň pana Vyroubala a Zemědělského družstva Dejas Zbel, které nám pomáhá s údržbou fotbalového areálu. Bez toho bychom se neobešli. Nově nás začaly podporovat společnosti Marek spedition a PV-Recyklink. Velikou část finančních prostředků si ale musíme zajišťovat sami pořádáním kulturních akcí, což je rok od roku stále nesnadnější. Díky také našim fanouškům, netěšili jsme je a to se projevovalo na návštěvách domácích zápasů. Ti skalní však chodili. Doufám, že se vše zlepší a na fotbal bude u nás chodit diváků opět víc," věří Martin Laštůvka i celé vedení SK Jesenec.

Autor: VLASTIMIL KADLEC (napsáno 15. 7. 2013)