Dvanácté Kralice během podzimu nasbíraly osmnáct bodů a v prvních dvou kolech budou čelit postupně Lošticím (15. místo, 11 bodů) a Dolanům (16. místo, 8 bodů). Čekají je tedy dva ostré záchranářské duely.

„O těchto dvou zápasech přemýšlíme už od začátku přípravy,“ připouští trenér Kralic Zdeněk Chytka, který na konci minulého roku převzal tým od Romana Popelky.

„Proto nám taky v úvodních dvou kolech pomůže Petr Ohlídal. Vyvíjíme velkou snahu, abychom tato dvě utkání zvládli,“ potvrdil kouč.

Jeho tým zatím v přípravě podává rozkolísané výkony. Naposledy například prohrál s Klenovicemi, účastníkem I. A třídy, 2:1.

„Nějak bych to nedramatizoval. Prostě jsme prohráli,“ nelámal si Chytka s porážkou příliš hlavu.

„Dali jsme si vlastenec, který se vidí jednou za život. Pak udělali jednu hloupou chybu a prohrálo se. Samozřejmě bychom s celky hrajícími nižší soutěž měli hrát úplně jiný part, ale ono se to ještě vytříbí. Musíme být optimisty,“ pokračoval odhodlaně.

Stejně jako jeho kolegové na trenérských lavičkách i on nyní přemýšlí o vhodné základní jedenáctce pro první mistrák. Jasno ale ještě zdaleka nemá.

„Pořád to řešíme. Zatím má jediný tutový flek Winkler v bráně,“ podotkl Chytka s úsměvem. „Pak je tam samozřejmě taková naše osa – Valtr, Růžička, Ohlídal. Kolem nich to musíme nějak poskládat. Asi na čtyřech postech ještě nejsem rozhodnutý.“

Kralice v zimě doplnila trojice Jakub Martinec. Jakub Vitásek a Petr Deutsch. V průběhu týdne se ještě připojí Zdeněk Halenka, který se vrací ze zahraničí. Naopak vše nasvědčuje tomu, že v týmu nebude pokračovat Svatopluk Bukovec.

„To je na samostatnou kapitolu. Je to hodně nejisté,“ uvedl Chytka.

V neděli od 13 hodin se jeho svěřenci postaví v posledním souboji zimního chropyňského turnaje domácímu oddílu.

„Očekávám, že už nastoupíme trochu stabilizovaně. Chtěl bych, abychom odvedli odpovídající výkon a ti hráči, kteří ještě nemají nic jistého, se musí poprat o své místo,“ doplnil Chytka před generálkou.