Naposledy v neděli podlehl na domácím hřišti juniorce HFK Olomouc 0:3. Opět tak prodloužil svoji sérii domácích proher, která trvá už od začátku roku 2011.

„Ať chceme nebo ne, tak ta situace na kluky doléhá. I když se od toho chceme odprostit, tak to nejde. Čekáme na vítězství a pořád nepřichází. Z toho nám ale nikdo nepomůže, můžeme si pomoct jenom sami. Jakoukoliv výhrou,“ povídal po zápase Svatopluk Kovář, trenér konického Sokola.

Jeho šance na body rapidně snižily už úvodní vteřiny zápasu.

Béčko Holice rozehrávalo, po krátké kombinaci se míč dostal až ke Svoradovi. Jeho hlavičku ještě zastavila tyč Kmecikovi branky, ale záložník Vykydal už dorážel do prázdné – 0:1.

Branka v 1. minutě ale Konici nezlomila. Její hráči se hnali za vyrovnáním, ale střelu Schöna zastavilo břevno a pak už se na jejich kopačky nalepil pořádný kus nervozity.

To názorně dokumentovala akce z 23. minuty, kdy se po rohu objevily v nadějných pozicích Růžička a Novotný, oba ale volili místo střely centr na druhou stranu hřiště…

A tak jim hráči juniorky HFK, posíleni o tři fotbalisty z áčka, ukázali, co znamená střelecká produktivita.

Z protiútoku totiž zatáhl míč po pravé straně Vykydal a předložil jej na malé vápno Filipskému, který se nemýlil a poslal hosty do dvoubrankového náskoku.

„Když do pětadvacáté minuty dostanete dva góly, tak se ten řemen těžko nahazuje,“ krčil po zápase rameny domácí kouč Kovář.

A když další tři minuty nato vyrobili fatální hrubku oba domácí stopeři a nechali skórovat Svoradu, začali po necelé odehrané půlhodince odcházet první diváci rozladění mdlým výkonem konických fotbalistů.

Pak už se zápas víceméně pouze dohrával. HFK nikam nespěchal, Konice se sice snažila tvořit, ale naprosto bez nápadu. Žádnou šanci už si ale nevytvořila, zato hosté mohli další branky klidně přidat. V koncovce si však počínali s vědomím třígólového náskoku příliš lehkovážně.

„Čekal jsem, že budeme lepší než Konice, ale na můj vkus to pořád z naší strany ještě nebylo stoprocentní,“ hodnotil utkání Jiří Derco, trenér holické rezervy.

„Chyběla nám kvalita v rozehrávce, někdy jsme zbytečně nakopávali. Hráče jsem až do konce neustále vybízel k tomu, abychom hráli aktivně, s vysokým presinkem. Jenže to je taky o hlavě. Když vedete po třiceti minutách 3:0, tak to uspokojení tam prostě je,“ vysvětloval kouč, který svoji hráčskou kariéru uzavřel před lety právě v Konici.

„Pro mě to nebylo nijak speciální. Konice si vážím, zažil jsem tady hezké roky, ale nehrotil jsem to. Bral jsem ji jako každého soupeře,“ usmíval se. Přes vysoké vítězství ale nebyl s hrou svých svěřenců zcela spokojen.

„Chybí nám tam větší klid. Nemáme kvalitu v zakončení a ve finální fázi, na tom ještě musíme zapracovat,“ podotkl.

Jeho konický protějšek Svatopluk Kovář musel mít pro olomoucký tým jen slova uznání.

„Soupeř byl rychlejší, důraznější a hlavně produktivní. My jsme vepředu absolutně bezzubí. Za celý zápas jsme se dostali maximálně do dvou pološancí,“ hněval se.

„Chybí nám finální přihrávka i důraz v koncovce. Ani jeden z útočníků nic nevymyslel,“ vytýkal Kovář.

Sokol Konice – 1. HFK Olomouc B 0:3 (0:3)

Branky: 1. Vykydal, 24. Filipský, 27. Svorada. Rozhodčí: Válek – Slabý, Pivoňka. ŽK: Kryl – Žondra, Kotůlek, Čižmar, Svozil, Filipský, Smětal. Diváků: 160.

Konice: Kmecik – Klobáska, Řehák, Ullmann, Růžička (75. Bílý) – J. Navrátil (80. Kořenovský), Škoda, Dvořák, Schön – Novotný (46. Bednář), Kryl. Trenér: Svatopluk Kovář.

HFK B: Pavelka – Krumpolc, Vacek (75. Smětal), Jíša, Šimko – Vykydal (56. Svozil), Kotůlek, Čižmar, Filipský – Žondra (81. Štěpánek), Svorada. Trenér: Jiří Derco.