Výtečný fotbalový víkend: Kralice rozebraly Ústí, Určice zazářily v Šumperku

PROSTĚJOV - O prvotřídní senzaci se postarali fotbalisté TJ Sokol Určice, když v 11. kole KP mužů vyloupili trávník silného Šumperka. Zlepšenou formu potvrdili i fotbalisté FC Kralice na Hané jednoznačným pokořením Ústí u Hranic.

8.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Šumperk – Určice 1:2 (1:0)

Branky: 12. Hrdlička – 50. Los z penalty, 62. Kašpárek. Rozhodčí: Štětka. ČK: 81. Trajer. Diváků: 100. Sestava Určic: Miler – Pospíšil, Ulmann, Mlčoch, Svoboda – Havlena (80. Mikeš), Macourek, Los, Javořík – Trajer, Kašpárek (88. Nakládal). Trenér: Svatopluk Kovář.

Nesmírně cennému úspěchu hostujícího kolektivu v zahajovacím poločase nic nenasvědčovalo. „Hrálo se dopoledne, což je pro nás dost nezvyklé. Do přestávky jsme se tak spíš jen probouzeli, domácí nás zatlačili a zaslouženě šli do vedení. Naštěstí další nebezpečné situace jsme uhlídali,“ informoval lodivod Sokola Svatopluk Kovář.

V šatně svým svěřencům důrazně domluvil a rázem bylo všechno úplně jinak. „Krátce po návratu na hřiště Los proměnil penaltu za ruku v šestnáctce a v 62. minutě Kašpárek po nádherném pasu Trajera propálil gólmana,“ popsal Kovář šokující obrat.
Nečekaně nabyté vedení už borci Určic nepustili. „Domácí sice vyvinuli značný tlak hlavně v závěru po diskutabilním vyloučení Trajera, který dostal druhou žlutou kartu za simulování, zatímco šlo o jasný faul protihráče. Kluky to naštěstí nezlomilo a perfektní defenzivou zápas dovedli k výhře, jež má opravdu vysokou hodnotu,“ dokončil Kovář.

Kralice – Ústí 3:0 (0:0)

Branky: 60. Z. Petržela, 75. Pavlinský, 81. Coufal. Rozhodčí: Svoboda. Diváků: 130. Sestava Kralic: Kofroň – Liška, Havlíček, Ohlídal, Trnavský – Valtr, Růžička, Pavlinský, Dostál – Z. Petržela (85. Pejřimovský), Lehký (46. Coufal). Trenér: Zdeněk Chytka.

Poslední celek tabulky na Hané odolával jen v úvodní půli, po obrátce už nestačil čelit vzrůstající převaze favorita. „Do přestávky jsme měli tlak, ale pouze mírný a jalový. Až ve druhé půlce kluci přidali potřebnou produktivitu a jasné vítězství bylo na světě,“ radoval se lodivod FC Zdeněk Chytka.

První gól dal Z. Petržela proměněním sóla po uvolnění Růžičkou, druhou trefu vsítil Pavlinský do odkryté svatyně díky zblokování odkopu brankáře a třetí ránu soupeři do vazu zasadil Coufal krásnou hlavičkou pod břevno z centru Valtra.

„Papírově slabší celky moc porážet neumíme, ale tentokrát jsme to zvládli bez větších problémů. Mančaft k zápasu přistoupil maximálně zodpovědně, podal kvalitní výkon a zaslouženě vyhrál. O výsledek jsem od začátku až do konce neměl žádné obavy,“ doplnil spokojený Chytka.

8.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Na sjezdovce v Kladkách - 17. ledna 2018
24

V Kladkách si začínají zoufat: Není sníh, nejsou lidé ani peníze

Jak jsme žili v Československu. Ilustrační foto

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Čech pod Kosířem

Cetkovský navštívil Jestřáby po vyhraném derby. Vrátí se domů?

Den po vítězství v prestižní derby s Přerovem se v kabině Jestřábů objevila zajímavá tvář.

Děti z mateřinky podpořily pejsky z útulku, nasbírali jim spoustu dobrot

V mateřské škole na Husově náměstí v Prostějově uspořádali na konci roku pěknou akci. V předvánočním čase se rozhodli podpořit opuštěné pejsky z útulku Voříšek, který sídlí v Čechách pod Kosířem.

Vylekaný chmaták a rosomáci pobláznění sněhem: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 17. ledna 2018.

Série Zubrů končí, Jestřábi poprvé slaví

Na počtvrté se dočkali. Hokejisté Prostějova dokázali poprvé v sezoně porazit v derby přerovské Zubry. Svěřenci Jiřího Vykoukala vyhráli na domácím ledě před více něž třemi tisícovkami diváků 6:4.