Kralice – Určice 4:1 (2:0)

Branky: 1., 62. Z. Petržela, 18. Pavlinský, 68. Růžička – 50. Los, ŽK: Pavlinský, Havlíček – Miler, Rozhodčí: Štětka – Illík, Dernisch, Diváků: 300, Sestava Kralic: Kaštil – Havlíček, Liška, Valtr, Kolář – Coufal, Růžička, Pavlinský (85. Pejřimovský), R. Petržela – Lehký, Z. Petržela (78. Dostál), Sestava Určic: Miler – Macourek (69. Chrást), Mlčoch, Černý, Havlena (83. Nakládal) – Mikeš, Javořík, Bořil, Los – Trajer, Ulman

 

 

Už první minuta místního derby odhalila, kde bude hosty z Určic po celý zápas tlačit bota. To kralický Růžička vyčkal náběhu Z. Petržely a ten z očí v oči Milerovi nezaváhal. Určice, byť častěji s míčem u nohou se do ohrožení domácí branky nebyli schopné protlačit. První náznak šance se zrodil až v 16. minutě.

Po rozehrávce se na druhé straně hřiště sám před Milerem opět zjevil Z. Petržela a exkralickému Milerovi, už léta jedničce Určic, nezbylo, než hbitějšího šutera domácích strčit. Jasnou penaltou a jejím úspěšným proměněním poslal Kralické do pohodlného vedení 2:0 Pavlinský.
„Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme dát rychle kontaktní gól a dostat se do hry,“ prozradil trenér Určic Svatopluk Kovář. Vstřelit rychle branku se skutečně hostům podařilo. Los z hranice vápna napřáhl a dal Určicím ještě naději. Dostat se do hry už jim ale tolik nešlo. Z převahy v držení míče mnoho nebezpečí pro Kaštilovu branku nepřipravili. Naopak Kraličtí sbírali nepodařené přihrávky hostí a díky většímu důrazu a tahu na branku se tlačili do gólových zakončení.

V 51. minutě ještě Z. Petržela svou ležérní kličkou nechal vyniknout Milera. O deset minut později už ale rychlý průnik po křídle a zpětná přihrávka Lehkého připravili Z. Petrželovi snadnou pozici k vítězné gólové pojistce. Dvacet minut před koncem utkání se opět „vyznamenala“ určická defenziva. Minela obránců nechala pod růžičkovýma nohama ve vápně míč a ten se placírkou k tyči nemýlil.

„Chybovali jsme. Za chyby se platí. Smutné je, že chybovali nejzkušenější hráči,“ lamentoval určický kouč Kovář. Trenér Kralic Zdeněk Chytka viděl důvody výrazného vítězství především v disciplíně a plnění dohodnuté taktiky. „Řekli jsme si, že musíme hrát tak a tak, hlídat toho a toho. To jsme plnili. Byli jsme trpěliví, soustředění. “ Kralice jsou bez prohry po třech kolech na špici přeboru, příští víkend zajíždí do Mikulovic. Určice hostí Opatovice.