Židenice – Konice 0:0

Rozhodčí: Drápal. ŽK: Stopka, Lajcman, Czucz – Šimek, Křeček, Michalčák. Diváků: 136. Sestava Konice: Kmecik – Šimek, Voral, Rus, Bezecný – Křeček (78. Šimon), Michalčák, Macháček, Coufal (68. Hlouš) – Kobylík, Režný. Trenér: Karel Procházka.

Hosté soupeře od začátku zatlačili před jeho pokutové území, ale dlouho se nemohli prosadit. Až ve 23. minutě Kobylík střelou po Michalčákově uvolnění otřel míč o pravou tyč. Zanedlouho zahrál Stopka rukou v šestnáctce, jenže sudí penaltu nepískl. Poté domácí vyrovnali hru a ve 35. mohli jít sami do vedení, ovšem šanci Czucze zneškodnila opora mezi tyčemi Sokola Kmecik. Ten si skvělým zákrokem poradil i s dobře kopnutým přímákem Lajcmana tři minuty před přestávkou.

Do druhé půle vstoupili Koničtí znovu aktivněji a několikrát ohrozili židenickou svatyni, bohužel bez úspěchu (Michalčák nad, Režný dvakrát do brankáře Horny). Po hodině hry hosté marně čekali na potrestání Stopkova faulu těsně před velkým vápnem, totéž se přihodilo v 67., kdy hlavní arbitr přehlédl evidentní a navíc penaltové podražení Kobylíka. Pět minut před koncem prováhal velkou příležitost Režný a favorit tak mohl být nakonec rád, že neprohrál. V 90. totiž Šimkovu malou domů vystihl Látal, jehož sólo zmařil včasným vyběhnutím pozorný Kmecik.

„Chtěli jsme v Brně zvítězit a máme jen remízu, navíc se nám už ve druhém utkání po sobě nepodařilo skórovat. Proč? Dopředu byl víc aktivní pouze Křeček a to bylo na vzorně bránícího protivníka málo. V týdnu teď musíme zapracovat na koncovce a doma porazit Velké Meziříčí, jinak se nám začne špice tabulky vzdalovat a to by bylo v Konici zle,“ odtušil mladý lodivod fotbalistů TJ Sokol Karel Procházka.