KONICE - Sérii výsledkových neúspěchů protáhli fotbalisté TJ Sokol Konice až do konce divize D, když v jejím posledním dějství podlehli na vlastním trávníku Šardicím.

19.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Konice – Šardice 1:2 (1:0)

Branky: 17. Skopal z penalty – 65. Bubeníček, 96. Kopčil z penalty. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: Kobylík – Dragon. Diváků: 100. Sestava Konice: Hradil – Šimek, Rus, Macháček, Voral – Křeček (75. Blaha), Michalčák, Derco, Skopal (71. Šimon) – Kobylík, Režný (79. Hlouš).

Slavnostní výkop obstaral devadesáté narozeniny slavící fanoušek Sokola Karel Smutný, kterému všichni přítomní bouřlivě aplaudovali. Totéž se dá říct o tradičně skvělém vstupu domácích, jež na soupeře doslova vletěli a během úvodní čtvrthodiny měli šance v podání Derca, Režného a Kobylíka. Skóre se však měnilo až v 17. minutě poté, co Skopal proměnil penaltu za sražení Režného gólmanem Dragonem – 1:0. Také ve zbytku prvního poločasu si Koničtí udržovali herní převahu, kterou ale nedokázali zužitkovat dalšími trefami. Nejblíže k pojištění náskoku přitom měli Derco (po samostatné akci netrefil mezi tyče) a Voral (jeho pumelenice skončila na břevně).

Ve druhé půli se obraz hry úplně obrátil. Uspokojení domácí přenechali iniciativu Šardicím a na konickou svatyni se valil jeden útok za druhým. Pouze díky bravurním zákrokům náhradního brankáře Hradila (letos premiérově dostal přednost před Kmecikem) Sokol dlouho držel těsné vedení, navíc mu pomáhaly tyče i břevna. Až v 65. minutě vyrovnal přesnou ranou Bubeníček – 1:1. Na to reagoval kouč Procházka hned trojím střídáním, takže když se následně zranil Blaha, musel konický soubor dohrávat poslední minuty jen v deseti lidech. Přesto mohli strhnout vítězství na jeho stranu Kobylík s Hloušem, bohužel prvně jmenovaný z metru nepropálil Dragona a druhý jedovkou minul o centimetry. Naopak v šesté minutě nastaveného času došlo ve vápně ke střetu Vorala s Houštěm a rozhodčí jej posoudil jako nedovolený. Pokutový kop bezpečně proměnil Kopčil – 1:2.

„Jako obvykle jsme zahráli uspokojivě v první půlce. V té druhé nám odešla záloha a nebýt vynikajícího Hradila, bylo by už po sedmdesáti minutách rozhodnuto o naší porážce. Celkově je náš herní projev poznamenán psychickým blokem z neproměňování šancí. Pokaždé necháme soupeře dostat se do hry a následně i rozhodnout. Tenhle zápas byl navíc poučný nejen pro hráče, ale zejména pro mě samotného,“ shrnul konický lodivod Karel Procházka.

Na gulášek, na pivo. V minipivovaru Husar slavili výročí

FOTOGALERIE / Už druhé výročí v pátek oslavil řemeslný Minipivovar Husar z Kovalovic-Osíčan. A jak ho slavil? Samozřejmě pivem.

Svíčky, Havlova fotka i Náměšť. Na náměstí TGM si připoměli 17. listopad

Chceme slušného prezidenta, za kterého se nebudeme stydět, pečujme o svobodu. I takové výroky zazněly v pátek kolem sedmnácté hodiny u prostějovské sochy prvního československého prezidenta.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Účastníci piškvorkového turnaje se zapotili

Především fyzikáři nenáviděná hra se ve čtvrtek na chvíli stala podporovanou. Ano, řeč je o piškvorkách, v nichž se na Gymnáziu Jiřího Wolkera uskutečnilo okresní kolo turnaje. Čtrnáct družstev se zde utkalo v lítých bitvách - některých pouze několikaminutových, u jiných se ale účastníci zapotili.