I poslední Havířov jich vsítil dvojnásobek, jenže Dolní Benešov patří i k týmům, které v dosavadním průběhu nejméně inkasovali – pouhých devatenáct branek – o jednu víc než čtvrtý Prostějov. To je řadí na průběžné jedenácté místo.

Hanáci se mají napozoru i kvůli poslednímu výsledku nejbližšího soupeře – v prvním jarním kole dokázal doma porazit třetí Šumperk 1:0.

„Je to dobrý mančaft. Na podzim jsme u nich remizovali 0:0, ale měli jsme vyhrát,“ připomněl trenér Prostějova František Jura bezbrankovou remízu z prvního vzájemného měření sil.

„Víme o nich celkem hodně. Mají tři výrazné individuality, na které jsme se při přípravě zaměřili. Ale hrajeme doma, takže je před námi jasný cíl. Udělat vše proto, abychom získali tři body,“ řekl Jura.

Jeho svěřenci v minulém kole remizovali na hřišti Brumova a bodovou ztrátu musí dohnat. Pomoci by jim k tomu měla i častější střelba.

„V těch posledních zápasech nám to trochu chybělo, takže je to jedna z věcí, které bychom chtěli do hry přinést. Stejně jako nutnost roztáhnout hru do celé šířky,“ naznačil možné recepty, jak zdolat dolnobenešovský obranný val.

Utkání začíná na stadionu Za Místním nádražím v sobotu v 15.30, řídit jej bude rozhodcovská trojice Julínek – Kolář – Zika.