„Je před námi poslední krok. Ten samozřejmě bývá nejtěžší, ale já věřím, že ho zvládneme," dává najevo svůj optimismus trenér 1. FK František Jura. Jeho týmu hrají do karet snad všechny trumfy: Mikulovice přivítá na domácím hřišti, stačí mu i remíza, v zádech má osmnáctizápasovou sérii bez porážky, čtyři poslední duely vyhrál a je suverénně nejlepším mužstvem jarní části.

„Z kluků cítím velkou pohodu a odhodlání uspět hned v sobotu," pochvaluje si.

Prostějov má na soupeře od polských hranic tři kola před koncem šestibodový náskok, takže mu za určitých okolností stačí získat bod. „Ale takhle vůbec neuvažujeme. Rozhodně budeme chtít vyhrát. Na druhou stranu je pravda, že Mikulovice musejí víc," říká kormidelník 1. FK.

Oddíl z Jesenicka po celou sezonu ukazoval, že jeho největší silou je ofenziva. Dvaašedesát vstřelených branek z něj činí nejčastěji skórující tým celé soutěže.

„Když se podíváte na jejich skóre, tak zjistíte, že i hodně branek inkasovali. Sázejí vyloženě na útočné podání," všímá si Jura při pohledu na šestačtyřicet obdržených branek Mikulovic. Pro porovnání – Prostějov jich obdržel jen 21, nejméně z divize E.

Vzhledem k hernímu projevu svěřenců zkušeného lišáka Antonína Mury lze očekávat pohledný a útočný fotbal.

„Myslím si, že to bude nahoru dolů. Mikulovice nás určitě prověří. Proto doufám, že si k nám najde cestu hodně lidí. My bychom se jim rádi odvděčili pěkným výkonem a stvrzením našeho postupu," dodává před zápasem, který na hřišti Za Místním nádražím začíná v 16.30, trenér 1. FK Prostějov František Jura.