Vrchoslavští přezimují na žebříčku s jedenatřiceti body a tříbodovým mankem na prozatímního lídra soutěže z Beňova.

Třetí SK Lipová s Hranicemi na Moravě B mají o pět bodů méně než vrchoslavští fotbalisté, kteří na podzim odcházeli ze čtrnácti zápasů desetkrát jako vítězové, jednou s remízou a bez bodového zisku pouze třikrát. Nastříleli devětatřicet podzimních mistrovských gólů a dostali o celou dvacítku méně!

Na odpovědích na naše otázky se podíleli v průběhu schůze výboru fotbalového oddílu TJ Sokol Vrchoslavice jeho členové, prezident klubu Zdeněk Přecechtěl, finanční hospodář Oto Hons, sekretář Miroslav Coufalík, trenér mužstva Roman Šmíd, manažer mužstva i asistent trenéra Jindřich Vlč a vedoucí mužstva Petr Štěpánek.

Jak hodnotíte průběh podzimu 2012 z pohledu vašeho A-mužstva?
Naším nejdůležitějším cílem před sezonou bylo předvádět našim příznivcům pohledný fotbal a přitom hrát účelným stylem. Přáli jsme si umístění v horní polovině tabulky, protože současné složení našeho hráčského kádru, s fotbalisty, kteří mají dostatek hráčských zkušeností, těmto ambicím plně odpovídalo. Plnit předsevzetí se nám v průběhu podzimu celkem dařilo, žádný ze soupeřů nás výraznějším způsobem nepřehrával. Když jsme body ztráceli, bylo to převážně vinou vlastních chyb a potíží s proměňováním střeleckých příležitostí. I tak jsme ale dávali v průměru téměř tři branky v utkání.

Kterých dosažených výsledků v zápasech si ceníte, a která utkání se mužstvu nezdařila?
Za nejméně povedené lze z našeho pohledu označit domácí utkání proti Radslavicím. Při mnoha vyložených brankových příležitostech jsme se dokázali prosadit pouze jednou. Soupeř byl naopak v produktivitě takříkajíc stoprocentní a, i přes naši jasnou herní převahu nakonec zvítězil 2:1. Za druhý podobný nezdar lze z našeho pohledu označit utkání v Beňově, kde proti sobě bojovala dvě zatím nejlepší mužstva tabulky. Kvalitní domácí tým sice jednoznačně ovládl první poločas, nicméně ve druhé půli se nám soupeře podařilo zaskočit a hodně trápit. V závěru střetnutí jsme ale inkasovali gól z pokutového kopu a Beňov si tak pojistil vítězství 2:0. Pomineme-li dvě zmíněné prohry můžeme konstatovat, že celkově jsme s podzimními výsledky našeho mužstva spokojeni. A při druhém místě v tabulce, s jedenatřiceti získanými body, je naše spokojenost oprávněná.

Kteří hráči se v mužstvu na podzim vystřídali, kteří patřili k oporám, a kdo byl nejlepším střelcem?
Na hřištích se ve vrchoslavském dresu vystřídalo na podzim v mistrovských zápasech celkem sedmnáct fotbalistů. Brankáři Marian Jurčík a Tomáš Jozek, obránci Michal Olšanský, Zdeněk Spiller, Zdeněk Zdražil, Jakub Fousek, Lukáš Zatloukal a Petr Novák, záložníci Aleš Polášek, Michal Fousek, Tomáš Hradil, Pavel Horák mladší i Tomáš Coufalík a útočníci: Martin Lacina, Aleš Holub, Pavel Horák starší a Jaromír Vymětal. Síla vrchoslavského týmu spočívá především v kolektivním pojetí hry. Každý z hráčů má na hřišti své úkoly a bylo by velmi složité posuzovat individuální výkony jednotlivců. Nejlepšími podzimními střelci Vrchoslavic byli Aleš Holub s dvanácti brankami, Martin Lacina dal jedenáct a Aleš Polášek devět gólů.

Jak se líbí příznivcům vrchoslavské kopané ve vašem fotbalovému areálu?
Fotbalový areál ve Vrchoslavicích se nám daří neustále modernizovat. Nabízí tak kvalitní zázemí nejen pro fotbalisty, ale například také pro hasičský sport. Herní možnosti pro děti a mládež, situované uvnitř areálu, jsou hojně využívány a sousedství hřiště s cyklostezkou je další hodnotou navíc. Kromě standardní údržby a různých drobných úprav bychom se do budoucna rádi zaměřili na systém zavlažování, na pořízení nových lavic pro střídající hráče, na rozšíření skladových prostor a v neposlední řadě na vybudování důstojné fotbalové klubovny.

Kdo finančně pomáhá?
Financování sportu je v dnešní době velmi složitou záležitostí a tuto skutečnost pociťujeme, a to zejména, při našich modernizačních plánech. Jednání o pomoci vrchoslavskému fotbalu nejsou snadná. Jde nám nejen o materiální, ale také o určitou morální podporu a zájem, to nám citelně chybí. Jsme hodně vděční našim fanouškům a místním občanům, kteří mají fotbal ve Vrchoslavicích rádi. A tak, z pohledu podpory finanční, vedle příspěvků z obecního rozpočtu se nám většinu provozních i investičních nákladů daří pokrývat zisky z vlastních pořadatelských činností, nebo zásluhou sponzorských darů ze soukromé sféry. Chtěli bychom veřejně poděkovat všem fanouškům, příznivcům a podporovatelům vrchoslavského fotbalu a pozvat je na naše příští fotbalová utkání jarní části probíhající soutěže, i na všechny ostatní akce, pořádané naším klubem.

Vlastimil Kadlec