Konice si ke svému dalšímu přípravnému duelu tentokráte přizvala účastníka I. A třídy, Sokol Štíty. Ačkoliv koničtí zvítězili, svým výkonem přítomné příliš nepřesvědčili. Kdo přišel, viděl utkání, které mělo svou kvalitou k Diviznímu standartu dosti daleko, a z vítězství se nakonec radoval ten šťastnější.

K vítězství nasměroval domácí přesně rozehraným přímým kopem Schön, který našel neobsazeného Pence, který z bezprostřední blízkosti nedal hostujícímu gólmanovi šanci 1:0. V 23. minutě pálil nepřesně Kornel a v 33. minutě z volného přímého kopu Schön, jehož pumelice letěla také vedle.

Za další dvě minuty se na levé straně šikovně uvolnil Tomáš Křeček, ale jeho následná střela směřovala pouze doprostřed branky. Ve 40. minutě hlavičkoval rovněž vedle branky Švrček. Těně před koncem první půle se hostům naskytla dobrá šance k vyrovnání, když Továrek zahrál nepřesně malou domů. Strážce domácí svatyně Kmecik však zaexceloval a udržel tak domácím hubené poločasové vedení.

Do druhého poločasu nastoupili koničtí vlažně a hosté několikrát ohrozili Kmecika, který však výbornými zákroky a včasnými výběhy uchránil domácí od vyrovnání. Za zmínku stojí zejména jeho reflexivní zákrok z 58. minuty, kdy likvidoval tečovanou střelu po volném přímém kopu hostů z dvaceti metrů.

Domácí své vítězství pojistili v 62. minutě šťastnou střelou Kornela doprostřed branky, která hostujícímu brankáři propadla až do sítě. Konice si pak již do konce utkání žádnou výraznější šanci nevytvořila, a tak po ne příliš přesvědčivém výkonu nakonec zvítězila 2:0.

Sokol Konice – Sokol Štíty 2:0 (1:0)

Branky domácích: 14. Penc, 62. Kornel. Žluté karty: bez. Červené karty: bez. Rozhodčí: Krejčí. Diváků: 100
Sestava Sokola Konice: Kmecik – Továrek, Penc, Řehák, Jurník – Křeček Tomáš, Švrček, Macháček, Kornel, – Schön a Navrátil, střídající: Studený, trenér: Karel Procházka

Karel Procházka trenér Konice: Hráli jsme se soupeřem, který má na I. A třídu dobrou úroveň. Naše hra byla po útočnou fázi hry dobrá, ale v koncovce jsme se nedokázali prosadit. Soupeř dobře běhal a měl dobrou organizaci hry. Momentálně nemám ani jednoho hroťáka a tak se v útoku museli prostřídat záložníci. Podle zpráv, které mám je obnovené zranění Šimka dlouhodobější a tak s ním asi na jaře nebudu moci počítat.