„Plusové body, které jsme před týdnem ztratili, chceme zpět,“ říká výhružně. Získat je může zítra v 16.30.

Momentálně ve větší pohodě se nachází družina Karla Procházky. Konice po výhře nad Třebíčí ztrácí na první místo tři body. Ovšem úsměvy na trénincích během týdne mohou být trošičku zdánlivé.

Kapitán Dušan Skopal neunesl s Třebíčí střídání a gestem dal najevo, co si o tahu svého kouče myslí. Od lídra týmu nic chvalitebného.

„Na trénincích pracují všichni na sto procent a kde jinde než v mistrovském utkání dřinu prodat. Svému týmu věřím. Jsem si vědom toho, že v každém utkání rozhodují maličkosti a já vím, že jsme na utkání lépe připraveni než soupeř,“ nechtěl se Procházka vracet k drobnému incidentu.

I přestože Otrokovičtí na výhru v soutěži čekají, o krizi se při dvou remízách hovořit nedá. „Je to utkání venku a při vyrovnanosti mužstev je jasné, že to nebude nic jednoduchého. Do Otrokovic jedeme s cílem bodovat,“ prohodil první muž střídačky Sokola obvyklou větu trenérů před utkáními na půdě soupeře.

Žádnými klišé ale nechlácholil své svěřence, kterým připomněl poslední vzájemný duel. V tom Hanáci prohráli 2:0. „Navíc po špatném výkonu,“ podotýká Procházka.

„Dnes je situace jiná. Podobný výkon určitě nepředvedeme. Domácí ještě nevyhráli. V minulém kole Otrokovičtí prohráli se slabým Rájcem 1:3,“ zůstává v klidu.

Ve středu čeká Otrokovice 2. kolo poháru ČMFS s Tescomou Zlín, a právě proto si nechali odložit vložené kolo s Mohelnicí.

„Myslím si, že hráči budou při utkání s námi v duchu bojovat s ligovým Zlínem. To by mohla být naše výhoda,“ domnívá se Procházka, který má sobotního soupeře dobře zmapovaného. „V minulém kole jim chyběl tvůrce hry Jordánek a na pravé straně hráli poprvé dorostenci Večeřa s Novákem,“ informuje.

Absence trápí také Konici. Ke zraněným Michalčákovi s Hloušem přibyl v týdnu obránce Rus s rukou v sádře.

„Máme po třech kolech tři zraněné ze základu. U všech to zatím vypadá, že to bude do konce podzimu. Pokud to půjde takhle dál, budeme mít ke konci podzimu nejen nového trenéra, ale i novou základní jedenáctku,“ usmívá se Procházka, který je pouze dočasným lodivodem Sokola. Mužstvo po svém návratu z Rakouska převezme Roman Sedláček.

Ani početná marodka Procházku nestraší. „Naštěstí je zde široký a kvalitní kádr a tak to zatím není na hře až tak znát. Na druhou stranu je to příležitost pro hráče z lavičky a ti se budou jistě chtít předvést v co nejlepším světle,“ doufá.

V lepším odstínu než před týdnem v Boskovicích se budou chtít ukázat také Protivanovští. Výběr Radima Weissera sice diktoval tempo hry, ale před brankou si počínal bezradně.

„Nehráli jsme špatně, ale v prostoru dvaceti metrů před soupeřovou brankou jsme byli nepřipraveni. Špatné načasování i výběr místa,“ zlobil se Weisser. „Samozřejmě jsme si v týdnu povídali také o chybě ve středu pole, po které jsme inkasovali,“ podotýká.

Sokol Protivanov má po třech kolech bilanci 1–1–1. „Taktiku přizpůsobíme tomu, že chceme hrát na vítězství!“ tvrdí.

Druhému sezonnímu úspěchu Sokola stojí v cestě Ždírec. Nováček se sedmi body! „Je vidět, že zafungovala nováčkovská euforie, na jejíž vlně se nesou. Psychicky jsou nahoře,“ myslí si Weisser.

A jak sebevědomý je momentálně osmý Protivanov?

„Nejsme na tom zle. Chceme tři plusové body,“ dává důkaz. V zítřejším utkání se bude muset Radim Weisser obejít bez služeb defenzivních hráčů Matouška s Kopeckým.

„Matoušek je dlouhodobě zraněný. Jarda Kopecký je navíc zraněný i nemocný. Dostal nějakou infekci,“ pokrčil rameny.

Obě utkání začínají v 16.30 a jsou generálkou před středečním sokolským derby v Protivanově.

Jak asi nastoupí?

Protivanov:

Vítek – Pászto, Koláček, Pazdera, Šimek – Látal, Mir. Večeřa – Valenta, M. Dostál, O. Dostál –

Večeřa.

Absence: Ivo Matoušek (dlouhodobé zranění), Jaroslav Kopecký (po rekonvalescenci, nemocný – infekce).

Jak asi nastoupí

Konice:

Kmecik – Skopal, Penc, Švrček, Voral – P. Křeček, Svozil, Macháček, T. Křeček – Kobylík, Režný.

Absence: Martin Hlouš (dlouhodobě zraněný – přetržený křížový vaz v koleni), Milan Michalčák (dlouhodobě zraněný – výron v kotníku), Jaromír Rus (ruka v sádře).