Víkendový šlágr MSFL začal zajímavě, už v první minutě prověřil Květonovu připravenost Machálek, opavský gólman byl připraven.

O čtyři minuty později se efektně uvolnil na druhé straně Schaffartzik, prošel do vápna, před branou hledal Mrázka, před ním ale odvracel na roh Hirsch.

Prostějovský zadák byl vzápětí na konci brejku, který rozjel Zelenka, skóre se neměnilo.

Zajímavé momenty se střídaly na obou stranách. Po dalším Schaffartzikově uvolnění střílel Polách a Bureš musel předvést své kvality, balon vyrazil na rohový kop.

Plodnou desetiminutovku zakončili velkou šancí Hanáci, kdy po hlavičce Jirouše zazvonila tyč domácí branky.

I další možnost měl Prostějov, který se dostával poměrně lehce před opavskou branku. Poté, co Hrabina ztratil balon, rozjeli hosté akci.

Míč doputoval ke Krčovi, ten vystřelil, trefil Vavříka a míč spadl na břevno. Ve 32. minutě překonal Bureše Nekuda, míč ale z brankové čáry vyhlavičkoval jeden z obránců. Pět minut před poločasem mohli jít Slezané do vedení, když šli do přečíslení, Polách nahrával Vavříkovi, ovšem ten přestřelil branku.

„Byla to jakási pseudobojovnost, předávání odpovědnosti někomu druhému. Vůbec hru nepodpořili krajní beci, jak jsme si představovali, měli jsme štěstí, že jsme nedostali branku z prostějovských dlouhých autů, pak by byl zápas o mnoho těžší," zhodnotil první poločas na klubových stránkách kouč Opavy Jan Baránek.

Začátek druhého poločasu odstartovala standardní situace Opavy, která ale nebezpečná nebyla. Vzápětí upadl před vápnem Prostějova Nekuda, ale hrálo se dál. Machálek se dostal až ke střele, ta byla zblokována, ale i tak znamenala pro domácí nebezpečí, které odvracel Květon na roh. Hanáci byli při chuti.

Proti jedovce Fládra musel Květon vytáhnout jeden ze svých dobrých zákroků.

V následujících minutách si Opava vytvořila převahu, ve vápně Hanáků upadl Nekuda, ovšem sudí Boček zákrok na něj jako penaltový neposoudil.

V 63. minutě se prokličkoval až k zakončení Nekuda, jehož pokus vytěsnil Bureš na tyč. V 75. minutě vnikl do vápna Mrázek, byl poslán k zemi a sudí Boček nařídil penaltu, kterou Polách proměnil.

Opava dál kontrolovala hru, osm minut před koncem začaly vyvolávat jméno Zdeňka Pospěcha. V 86. minutě se probil do vápna Prostějova Schaffartzik, i když upadl, dokázal se postavit, ale střílel nad. Lídr MSFL si závěr pohlídal a slavil cenné vítězství.

„Šlágr jarní části, který jsme očekávali, to opravdu byl, utkání mělo náboj a šance rovnoměrně na obou stranách. Nám to dvakrát spadlo na břevno, tyčku po hlavičce a samozřejmě největší příležitost po střele Fládra v druhé půli.

Jsem přesvědčen, že takto vyrovnanému zápasu by více slušela remíza, bohužel jsme jeden gól dostali," zhodnotil na klubových stránkách sobotní bitvu kouč Prostějova František Jura a dodal:

„Musím před kluky smeknout za vynikající výkon, za ty tři roky u týmu je to asi to nejlepší, co jsme schopni na trávníku vyprodukovat."

„Druhý poločas jsme zvládli o něco lépe, tři body z tak těžkého utkání jsou pro nás velice důležité. Jelikož moc gólů nedostáváme, ale také nedáváme, což je problém, nasvědčovalo vše tomu, že rozhodovat bude jediná branka," shrnul průběh zápasu opavský lodivod Baránek a neopomněl pochválit ani Hanáky: „Prostějov hrál velice dobře."

Slezský FC Opava – 1.SK Prostějov 1:0 (0:0)

Branka: 75. Polách (penalta). Rozhodčí: Boček – Julinek, Hanáková. ŽK: Vavřík, Dvorník, Nekuda, Polách – Machálek, Zatloukal, Mazouch. Diváků: 1259

Opava: Květon – Vavřík, Metelka, Dvorník, Matěj Hrabina – Horka – Grussmann (55. Jurečka), Polách (90. Wirth), Schaffartzik – Mrázek (89. Komenda), Nekuda. Trenér Jan Baránek.

Prostějov: Bureš – Hirsch, Pavlík, Zatloukal, Krejčíř – Machálek, Mazouch, Zelenka, Fládr (67. Pančochář) – Krč (82. Šteigl), Jirouš. Trenér František Jura.