Rousínovští sice v přípravě prohrávali s papírově slabšími soupeři, ale s týmy se zvučnými jmény jako Bystrc, nebo Líšeň hráli vyrovnané partie. I z těchto důvodů čekal Konické složitý oříšek.

„Moc dobře jsme si uvědomovali důležitost prvního utkání a vstupu do soutěže. Informace o Rousínovu jsme měli dostatek a z našeho pohledu bylo stěžejní ubránit Romana Zavřela,“ popsal základní taktický pokyn trenér Konice Karel Procházka.

Domácí, kteří absolvovali těžkou přípravu, mají vysoké divizní ambice a od prvních minut nenechávali nikoho na pochybách, že to s nimi myslí vážně.

Jako první prověřil hostujícího gólmana domácí Penc, ale jeho střela letěla vysoko nad, stejně jako pokus nové domácí akvizice Svozila.

V 7. minutě se pokoušel prosadit v pokutovém území přes hostujícího obránce Bouška domácí útočník Hlouš. Ten si ho nejprve přitáhl za dres a poté došlo ke střetu, který hlavní sudí Kantor neposoudil jako nedovolený.

Za dvě minuty už domácí lavička měla ruce nad hlavou, když po pěkné kombinaci střílel Pavel Křeček těsně vedle Vymazalovy brány.

Běžela 22. minuta, když domácí kouč Procházka musel střídat. Nezaviněně se zranil útočník Hlouš. Jeho místo v útoku zaujal Kobylík, který se hned prezentoval přízemní střelou po pěkném přiklepnutí Křečka. Ihned z protiútoku mohl změnit stav hostující kanonýr Zavřel, ale jeho pokus bravurně zlikvidoval Kmecik.

„Soupeř k nám přijel bránit a spoléhal na brejky. Přesně tuto taktiku jsme očekávali a byli jsme trpěliví, což se v závěru vyplatilo. Těsně před utkáním jsem musel postrádat člena základního kádru Petra Vorala, který nebyl schopen ze zdravotních důvodů nastoupit,“ litoval Procházka nucené absence exekutora standardních situací.

V 52. minutě museli Koničtí podruhé nuceně střídat, když po osobním souboji Michalčáka s hostujícím Žočkem zůstal domácí záložník ležet s bolestivou grimasou a musel být odnesen na nosítkách.

„Velice mě mrzí ztráta obou zraněných hráčů, ale o rozsahu jejich zranění si v tuto chvíli nedovolím spekulovat. Naštěstí máme dostatečně široký kádr kvalitních fotbalistů, a tak po herní stránce by to neměl být problém,“ věří konický stratég.

Vše podstatné si domácí nechali na závěr. Stupňovali tempo hry a Rousínov již fyzicky nestíhal. V 80 minutě přiklepává Kornel Svozilovi, ten se uvolňuje přes Kupčíka a střílí ke vzdálenější tyči Vymazalovy branky. Ten bravurně zasahuje a střelu vyráží před sebe k nabíhajícímu Macháčkovi, který k obrovské radosti domácích rozvlnil hostující síť - 1:0.

Hosté otevřeli hru a těsně před závěrečným hvizdem jim premiéru kazí Režný, když se uvolňuje ze sevření dvou stoperů - 2:0. „Kluky musím pochválit za přístup a odpovědnost,“ ukončil komentář k prvnímu duelu sezony Procházka.

Slova chvály měl pro své svěřence také trenér Protivanova Radim Weisser. K výhře 2:1 na půdě Velkého Meziříčí dovedl jeho tým kolektivní výkon. A přesná muška Michala Večeři v závěru zápasu.

„Kluci hráli týmově. Byli jsme dobře připraveni fyzicky a z toho jsme těžili,“ uvedl Weisser. Ani přes tři body na úvod něchtěl příliš chválit. „Vstup do sezony budu hodnotit až po pěti kolech,“ podotýká.

Už v příštím utkání se Šardicemi by měl mít k dispozici trio marodů: Poláček, Kopecký a Pazdera. „No, uvidíme. Snad ano,“ přeje si bývalý kouč Lipové.