„Neradi bychom však cokoliv zakřikli,“ upozorňuje předseda FC Stanislav Píchal směrem k téměř jistému postupu mužského týmu do I.B třídy. Tři kola před koncem okresního přeboru má největší favorit v čele soutěže náskok sedmi bodů před druhým Zdětínem a v neděli 3. června od 16.30 hodin hraje doma patrně rozhodující zápas s Konicí B.

„Jak říkám, nechceme nic podcenit. Na druhou stranu jsme současné mužstvo delší dobu systematicky budovali a v daném složení má nemalou sílu. Navíc jej vede nadmíru kvalitní trenér Evžen Kučera, jehož příchod hráčskému kolektivu hodně prospěl. V jarní části II. třídy tak kluci předvádí pěkný fotbal s příznivými výsledky, což je ideální kombinace,“ chválí Píchal.

Ještě větší důraz než na mužskou složku ale oddílový šéf klade na mládež. „Chlapi jsou dospělí a všechno by měli nakonec zvládnout sami. Jenže u dětí se tohle říct nedá, o ty se prostě musíte postarat. Snažíme se proto naše mladé naděje sportovně vychovávat co nejlépe a mohu říct, že rovněž v tomto ohledu se postupně posouváme nahoru,“ konstatuje Píchal.

Velkou radost dělají i ženy

Další silnou oblastí kosteleckého klubu se v poslední době stala ženská kopaná. FC se povedlo stáhnout do svého středu dívčí talenty z celého regionu, jež poctivě chodí na tréninky a systematicky vylepšují své herně–taktické dovednosti.

„Momentálně je v ženském celku okolo čtyřiceti jednotlivkyň, z toho převážnou většinu tvoří mladá děvčata do dvaceti let. Ty starší zase oplývají většími fotbalovými dovednostmi a družstvo táhnou. Radost nám ale dělají všechny, hlavně ten celkový počet hráček je perfektní. Tak širokou členskou základnu u žen jsme před časem určitě nečekali,“ povídá Píchal.

Ohromný zájem něžného pohlaví vysvětluje dvěma podstatnými prvky. „Za prvé máme jediný ženský tým v širokém okolí, takže k nám chodí hrát holky z celého okresu. A za druhé mančaft trénuje David Šatný, což je pro některé jeho svěřenky jistě také silný motiv,“ směje se předseda FC při zmínce o charismatickém kouči.

Ten povede svou ženskou armádu do prvního oficiálního přátelského utkání proti Kunštátu. Hraje se v neděli 3. června od 15.00 hodin na kosteleckém hřišti coby předzápas mužského duelu okresního přeboru. „Nedávné exhibiční střetnutí našich děvčat s oddílovými žáky mělo u diváků solidní ohlas, takže opět doufáme v co největší podporu fanoušků. Určitě se budou mít na co dívat,“ slibuje Píchal dvojsmyslně.