„Při vší úctě k soupeři jsme měli toto utkání zvládnout. Nepodařilo se nám to, protože první poločas byl z naší strany doslova tragický. Byli jsme naprosto bez nasazení,“ hodnotil úvodní pětačtyřiceti­minutovku prostějovský trenér František Jura.

Jeho svěřenci v ní dvakrát inkasovali – nejprve se už v 8. minutě prosadil Lukáš Mitora, po půlhodině hry zvyšoval na 2:0 pro domácí Jiří Šimčík.

„Obě branky padly po našich fatálních chybách. Takové nedělají ani žáci,“ hněval se Jura, který zná coby kouč mládežnické prostředí více než dobře. „Domácí nám dali lekci z produktivity. Předčili nás v nasazení i agresivitě. Úplně jsme se jim poddali,“ pokračoval.

I přesto měl 1. FK několik šancí, dvě ale promarnil Zatloukal, napodobili ho Dočkal i Janoušek. V kabině tak bylo pořádně hlasito. „Museli jsme udělat trochu vítr,“ vysvětloval Jura, který do druhé půle musel poslat místo zraněných Dostála s Machálkem Matulu s Fabiánkem.

Výkon Prostějova šel nahoru, v úvodu poločase měl dvě slušné příležitosti na vstřelení kontaktní branky, ale prováhal je.

„A pak jsme dostali třetí gól z brejku,“ pusunul se trenér Prostějova do 53. minuty, ve které přidal třetí branku Krnova Kaštovský.

Prostějovský tým ještě díky vlastní brance Zelníka vykřesal naději a s trochou štěstí mohl ještě pomýšlet na bod. To mu ale nepřálo.

„Nejprve jsme dali tyč, pak nám neuznali regulérní gól,“ vypočítával Jura. Jeho mužstvo prohrálo čtvrtý zápas v sezoně, přesto se udrželo na čtvrtém místě tabulky.

FK Krnov – 1. FK Prostějov 3:1 (2:0)

Branky: 8. Mitura, 29. Šimčík, 53. Kaštovský – 61. vlastní (Zelník). ŽK: 4:1. Diváků: 548.
Prostějov: Kofroň – Liška, Hunal (84. Ján), Hloch, Dostál (46. Matula) – Hirsch, Svozil, Dočkal, Machálek (46. Fabiánek) – Zatloukal, Janoušek. Trenér: František Jura.