Od středy polykají kilometry na okolních kopcích, třífázový trénink jim nenechá odpočinout.

„Kluci to zatím zvládají perfektně. Je to náročné, ale v zimě se to prostě udělat musí,“ říká Jura.

Tvrdé dřině se nevyhnuly ani největší hvězdy týmu, bývalí prvoligisté Bureš, Zbožínek, Zelenka, Pospíšil nebo Janoušek.

„Už mi říkali o tom, jak doufali, že už nikdy nic podobného absolovovat nebudou muset, když skončili v lize, a teď to mají znovu,“ usmívá se kouč. „Ale chápou, že je to potřeba. Skladbu tréninků si pochvalují.“

Na soustředění s prostějovským týmem vyrazil i rekonvalescent Petr Papoušek, který podzimní část nedohrál kvůli vážnému zranění kolene.

„Má tady trochu jiný režim než ostatní, jenom posiluje a regeneruje, ale je znovu s námi a to je důležité,“ podotýká na adresu bývalé hvězdy Liberce nebo Sparty Jura.

Machálek zůstane

Kromě Papouška se v lázeňském městě s Prostějovem připravuje i Tomáš Machálek, který na podzim v týmu hostoval z třetiligového Uničova. V kádru 1. FK by nyní měl zakotvit natrvalo. „S Uničovem jsme se domluvili na tom, že jej koupíme. Takže u nás nebude na hostování, ale přímo na přestup,“ vysvětlil Jura.

O svou šanci se stále pere i Matěj Hatle, který podzim strávil v I. A třídě v Čechovicích. Novou tváří je Petr Poláček, který pod Jurou hrál v minulé sezoně v Kralicích na Hané.

„Na podzim hrál v Rakousku, teď tam skončil, tak uvidíme, jak na tom bude, jestli se prosadí do kádru,“ uvedl trenér Prostějova.

Tuhé mrazy posledních dní zasáhly i do programu jejich soustředění.

„Zkomplikovalo nám to situaci, ale poradili jsme si s tím. Ráno chodíme do haly, odpoledne na umělku a večer zase do haly. Máme i podmínky na to, abychom mohli běhat tady po kopcích. Všechno funguje,“ řekl Jura.

V neděli jeho tým čeká přípravné utkání proti domácímu celku nastupujícímu ve zlínském krajském přeboru. „Chtěli jsme tým z krajského přeboru, protože to soustředění je skutečně náročné, a myslím si, že to bude ideální soupeř,“ doplnil na závěr.

Kvůli zápasu proti Luhačovicím bude Prostějov o víkendu chybět na zimním turnaji v Líšni. Svůj zápas 3. kola proti pořádajícímu oddílu sehrají v úterý 14. února.