„Je to neustále v jednání. Děláme vše proto, aby mohl ve Slavičíně nastoupit. V sobotu by měli v Praze zástupci našeho klubu a Jablonce vše stvrdit,“ hlásil pátek trenér Jura.

„Já jsem optimista, takže na 99 procent věřím, že všechno stihneme. V sobotu by pak s námi měl absolovat první trénink,“ doplnil na adresu sedmatřicetiletého záložníka, který je momentálně z Jablonce na hostování v nižší rakouské soutěži. V nejvyšší české předtím stihl odehrát 289 utkání, ve kterých nastřílel 56 branek.

Dobu své největší slávy prožíval Baranek na přelomu tisíciletí, kdy nasbíral i většinu ze svých sedmnácti reprezentačních startů. V dresu národního týmu se prosadil pětkrát, v roce 2001 se blýskl hattrickem do sítě Jižní Koreji, který stihl za pouhých 25 minut svého pobytu na hřišti.

Na Hanou se pak havířovský rodák vrátí po dlouhých čtrnácti letech, kdy odešel ze Sigmy Olomouc do pražské Sparty. V Prostějově by se měl stát lídrem mužstva a hlavní postavou záložní řady. Jeho vynikající kopací technika by se kouči Jurovi náramně hodila už v nejbližším utkání ve Slavičíně. Tomu sice patří až 11. příčka, avšak jeho obrana s dvanácti inkasovanými brankami patří k nejlepším v soutěži.

„I proto máme speciální sobotní trénink, ve kterém se budeme zaměřovat i na standardní situace. Potřebujeme zjistit, jak Míra Baranek kope a trochu si na něj zvyknout a sladit se,“ vysvětlil Jura.

Hrát se bude dopoledne. Problém?

Kromě nepříjemné slavičínské defenzivy čeká prostějovský tým na Valašsku i další problém – brzký začátek utkání. Prostějovští poprvé v sezoně nastoupí k utkání v 10.15.

„Trochu nás ten brzký začátek straší, je to pro nás velký nezvyk,“ uznal prostějovský trenér.

Jeho tým přesto jede do Slavičína s cílem bodovat.

„Moje představa je taková, že minimálně bod bychom chtěli vybojovat. Hlavně se musíme zkoncentrovat na začátek utkání, ty nám totiž pořád nevycházejí a dostáváme branky jako první. Pokud tohle zvládneme a neinkasujeme, tak máme slušnou šanci,“ řekl Jura.

Prostějovu patří po desíti odehraných kolech čtvrtá příčka a v posledním kole porazil Valašské Meziříčí 3:2. Slavičín naopak prohrál v Šumperku 3:0.