Co vás vedlo k účasti v Zaměstnanecké lize Deníku?

Před mnoha lety jsme měli v TORAY partu lidí, kteří spolu trénovali a účastnili se i amatérských turnajů. Vše však skončilo s odchodem klíčových organizátorů za novou kariérou a poslední ránu našemu firemnímu fotbalu zasadil COVID. Když přišel Deník s nabídkou účasti v Zaměstnanecké lize, řekli jsem si, že bychom měli zkusit otestovat sami sebe, zda jsme ještě schopni poskládat fotbalový mančaft.

Jdete do turnaje s cílem vyhrát, nebo u vás platí „coubertinovská“ slova o tom, že hlavní je se zúčastnit?

To, že jsme po letech byli schopni dát dohromady 8–10 lidí, kteří jsou ochotni si na jedno odpoledne obléct firemní dres a postavit se dalším soupeřům je pro nás již teď velkým vítězstvím. I když nás v TORAY pracuje 380, tak každý má své aktivity a najít společný čas není vůbec jednoduché. Naši lidé pracují v různých směnných režimech a společná časoví koordinace není vůbec jednoduchá. O to větší máme radost, že se nám povedlo se sejít aspoň na pár společných trénincích před turnajem. A možnost poznat kolegy z jiných oddělení a pracovišť je pro nás určitě taky zajímavá. V naší továrně pracuje každý jen na svém a mnoho možností neformálně potkat lidi z jiných oddělení není.

Maier CZ
Chceme vyhrát, klademe ale důraz i na fair play, zní z prostějovské firmy Maier

Můžete přiblížit váš tým? Kdo bude postrachem soupeřů?

Právě ladíme finální soupisku, ale snad můžeme prozradit, že náš tým bude určitě pestrý. Máme v něm totiž i dvě ženy. Uvidíme, jak se s tímto faktem popasují naši soupeři a jestli budou schopni nabídnout adekvátní sestavu. Případně aspoň přizpůsobit svůj herní projev faktu, že se na hřišti objeví i něžné pohlaví. Třeba ve volejbalu fungují turnaje smíšených družstev (4 muži + 2 ženy) úplně perfektně a bez jakýchkoliv problémů. Ale ke vzájemnému respektu zde hodně pomáhá vysoká síť dělící soupeřící družstva. Ve fotbale si musí každý hráč na hřišti nastavit rozumné hranice ve své hlavě. Věříme, že to naši soupeři zvládnou a všichni projdeme turnajem bez zbytečných zranění. Na rozdíl od profesionálních hráčů totiž musíme druhý den všichni do práce, kde na nás čekají každodenní úkoly.

Pokud se s kolegy bavíte o fotbale, co (klub, soutěž, hráče…) nejčastěji rozebíráte?

Asi jako všude se probírají aktuální výsledky mezinárodních soutěží, českého nároďáku, nebo třeba ligové zápasy. Ale řeč přijde i zápasy místních soutěží nižších kategorií, které někteří naši spolupracovníci aktivně hrají. Paradoxně nejvíc o fotbale mluví starší kolegové, kteří však dnes již trénují mládež nebo pracují v klubech a aktivně dnes už nehrají. Přesto se ale o náš tým pro Zaměstnaneckou ligu zajímají a snad se přijedou i na turnaj podívat. Určitě nám pak poradí něco k taktice a hře – jsme prostě národem fotbalových expertů.

Čistě hypoteticky: kdybyste měl možnost vzít do mužstva některou ze současných fotbalových hvězd, na koho byste ukázal?

Určitě by to byl Lionel Messi

Nejlepší tým Zaměstnanecké ligy Deníku si za odměnu může vybrat zájezd na fotbal. Který zápas v Evropě vás láká vidět?

Dlouho jsme to probírali, nakonec jsme se ale shodli na finále Ligy mistrů