Stejně jako při výhře nad Valašským Meziříčím se o góly postarali čtyři různí střelci.

„Je to důležité. Nemůžeme spoléhat jen na Karla Kroupu, že bude dávat každý zápas góly. Pro soupeře tak nejsme tolik čitelní. Je dobré, že se prosazují i obránci. Minule dvakrát Rus, teď Machynek,“ těšilo kouče Machalu.

V Petřkovicích se většinou hraje soupeřům špatně kvůli užšímu hřišti. Podle kouče Machaly si s tím ale jeho svěřenci poradili.

„Věděli jsme, že domácí budou hrát agresivně a budou nás dohrávat, protože to hřiště je tomuto stylu uzpůsobené. Ale zvládli jsme to a od první minuty byli lepším mužstvem,“ nepochyboval kouč Prostějova.

Velkou pomocí pro jeho tým byl vydařený vstup do utkání, který zařídil především záložník Fládr. Ten nejprve přesným centrem připravil gól pro Machynka a ve 27. minutě se trefil sám pěknou střelou z dálky. Po necelé půlhodině tak Prostějov vedl 2:0.

Dobrý vstup do utkání podle hostujícího trenéra soupeře zlomil.

„Za stavu 2:0 už jsme měli duel pod kontrolou. Na začátku jsme dostali soupeře pod tlak a dali dva góly ze standardních situací. Zvládli jsme to i v defenzivě a domácí si nevytvořili ani jednu příležitost,“ pochvaloval si Machala.

I ve druhé půli jeho tým vstřelil dvě branky. Nejprve se pěknou střelou do šibenice prosadil Langer a v závěru využil povedený brejk střídající Zapletal.

Prostějov tak podruhé v řadě vstřelil čtyři branky a dává zapomenout na střelecká trápení v úvodu sezony.

„Zapracovali jsme na tom. Hráli jsme víc agresivně a nenechali domácí hrát. Dobře jsme presovali soupeře a dostávali se tím do zakončení,“ řekl spokojený Machala. 

FC Odra Petřkovice – 1. SK Prostějov 0:4 (0:2)

Branky: 13. Machynek, 27. Fládr, 63. Langer, 86. Zapletal. Rozhodčí: Běhal - Kondler, Kontoršikov. ŽK: Špavelko, Chvěja (Petřkovice). Diváci: 168.

Petřkovice: Chvěja – Polášek, Špavelko, Moskál, Sporysz – Neumann, Leibl (75. Latocha), Baranek, Holiš (83. Žyla), Hrdlička – Lokša. Trenér: Martin Špička.

Prostějov: Jícha – Machynek, Sus, Schuster, Rus – Hirsch (86. Marčík), Fládr, Langer (88. Sečkář), Pančochář, Hapal (83. Zapletal) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala